Darts: esélytelennek vélték, mégis PDC-tornát nyert

M. D.M. D.
2020.07.10. 08:07
Ryan Joyce nyerte meg a Summer Series második állomását (Fotó: PDC)
Életében először nyert PDC-tornát a 2019-es dartsvilágbajnokságon negyeddöntős angol Ryan Joyce, aki a Summer Series második állomásának – egyben a Players Championship-sorozat 10. versenyének – döntőjében 8–7-re megverte honfitársát, Dave Chisnallt.

A 34 éves newcastle-i játékos a Milton Keynes-i Marshall Arénában zajló küzdelemsorozat második napján a nyolcaddöntőben Madars Razmát, majd a negyeddöntőben Glen Durrantet is 6–5-re verte meg, hogy aztán a legjobb négy között 7–3-as győzelmet arasson a kétszeres világbajnok Gary Anderson felett. A másik ágról Dave Chisnall jutott be a fináléba, aki a csütörtöki hét mérkőzéséből csak az egyiken, a Martijn Kleermaker elleni negyeddöntőben dobott 100 feletti körátlagot.

A Summer Series első napján döntős játékosok közül a világelső Michael van Gerwen ezúttal a harmadik fordulóban búcsúzott honfitársa, Maik Kuivenhoven ellenében (5–6), míg a vb-címvédő Peter Wright a legjobb nyolc között hullott el Nathan Aspinall-lel szemben (2–6).

A döntőben Joyce – akinek a végső győzelmét a brit fogadóirodák 150 az 1-hez adták a versenynap kezdetén – 6–2-es és 7–3-as hátrányban is volt Chisnall-lel szemben, ám öt meccsnyílról visszakapaszkodva 8–7-re megfordította a mérkőzést, így a világranglista 44. helyezettjeként életében először nyert PDC-tornát – és lett gazdagabb a tornagyőzelemért járó 10 ezer fonttal (3.9 millió forint).

Pénteken a Players Championship-sorozat 11. versenyére kerül sor.