Cselgáncs Eb: három győzelemmel és két vereséggel kezdtek a mieink

MTI MTIMTI MTI
2010.04.22. 12:15
Három győzelemmel és két gyors búcsúval kezdtek a magyarok a bécsi cselgáncs Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján.

A 60 kg-osoknál Burján László „bemelegítésként" ipponnal verte a görög Dimokritosz Manuszaridiszt, ám nem sokkal utána ugyanígy – pontosabban karfeszítéssel – kikapott a világbajnok ukrán Georgi Zantarajától. Mivel csak a negyeddöntő vesztesei kerülnek vigaszágra, az UTE versenyzője befejezte szereplését.

Ugyancsak búcsúzott Maros Barbara (52), aki első mérkőzésén ipponnal alulmaradt az olimpiai bronzérmes belga Ilse Heylennel szemben.

„Rezgett a léc" Karakas Hedvig esetében is, aki 20 mp-cel a vége előtt még hátrányban volt a lengyel Malgorzata Bielak ellen, ám a vb- és Eb-harmadik magyar ekkor vazaarit dobott riválisán, és végül győztesként vonult le a tatamiról.

A legkisebb súlyú hölgyeknél (48) Csernoviczki Éva könnyedén, két vazaarival jutott túl a lengyel Ewa Koniecznyn, míg a 66 kg-ban címvédő Ungvári Miklós alig 2:15 perc elteltével ippont érően dobta el az ukrán Szerhij Plijevet.

A sportág történetének 59. Eb-jén 45 ország 305 dzsúdósa vesz részt.