Birkózás: ritka bravúr, Elekes szenzációs aranya a kadét Eb-n
Elekes Emese arany-, Szél Anna pedig ezüstérmet nyert a birkózók Stockholmban zajló kadét Európa-bajnokságán.
A magyar szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint a 65 kilós Elekes elképesztő magabiztossággal diadalmaskodott, ugyanis a döntőig úgy nyerte meg a négy meccsét, hogy egyetlen pontot sem csináltak ellene, miközben ő harmincat szerzett. Az ESMTK versenyzője a fináléban olasz riválisát 3:0-s vezetésénél két vállra fektette.
Az 56 kilogrammos, még serdülő korosztályos Szél Anna négy technikai tusgyőzelemmel menetelt a fináléig, ahol az ukrán Alina Akobija megállította.
A magyarok már három éremnél tartanak a kontinensviadalon, mivel szerdán a szabadfogásúaknál Budai-Kovács Marcell (46 kg) bronzérmes lett.
Legfrissebb hírek

Birkózás: öt új tag a Hírességek Csarnokában
Birkózás
2026.04.02. 13:25

Birkózás: ötszörös olimpiai bajnok edzője lett a kínaiaknak
Birkózás
2026.03.31. 17:59

Takács István: Éremmel szeretnék hazatérni Albániából
Birkózás
2026.03.11. 10:18
Ezek is érdekelhetik





