MTI 2016.12.20 10:54 Frissítve: 2016.12.22 00:41

Az év legjobbjai: Hosszú a 6., Kozák és Szász az 5. alkalommal végzett az élen

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

Szász Emese Rió olimpiai bajnokaként ötödik alkalommal lett az év női vívója (Fotó: Szabó Miklós)

 

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Érdekesség, hogy a baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

RÉSZLETES NÉVSOR HAMAROSAN!

AZ ÉV LEGJOBBJAI
Amerikai futball

Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1. alkalommal bizonyult a legjobbnak

Asztalitenisz
Pattantyús Ádám (ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz) 3.; Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

Autósport
Michelisz Norbert (Honda) 3.
Gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

Atlétika
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.; Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

Baseball/Softball
Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.; Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

Birkózás
Szabadfogás: Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
Kötöttfogás: Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
Nők: Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

Bridzs
Dumbovich Miklós (Kibic) 1.; Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

Búvárúszás
Uszonyos úszás: Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.; Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
Tájékozódási búvárúszás: Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.; Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

Cselgáncs
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.; Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

Curling
Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.; Palancsa Dorottya (UTE) 5.

Erőemelés
Erőemelés: Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.; Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
Fekvenyomás: Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.; Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés
Simon Béla
és Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.; Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület) és Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

Fallabda
A szövetség idén nem jelölt.


Footgolf
Zsuppán Péter
(Outsiders) 1.; Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Iványi Tamás
(Tornádó Team Szeged) 1.; Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

Hódeszka
Csillag Dávid
(Nopeus Team) 1.; Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

Íjászat
Szedlár János
(Keleti Turul) 2.
3D: id. Bóka László (Celőke) 1.
Terep: Kakas István (Malév) 2.
Pálya: Banda Árpád (UTC) 3.
Történelmi: Hegedűs Károly (Jász-Kun) 1.

Jet-ski
Kasza György
(GYM CITY Jet-ski Club) 5.

Jégkorong
Bartalis István
(Schwenningen Wild Wings) 2.; Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
Inline: Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

Kajak-kenu
Gyorsasági
Kajak: Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.; Kozák Danuta (UTE) 5.
Kenu: Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
Maratoni
Kajak: Csay Renáta (Graboplast Győr); Boros Adrián (Tolna)
Kenu: Kövér Márton (Merkapt SE)

Karate
Tadissi Yves Martial
(UTE) 2.; Sterck Laura (MTK) 1.

Kerékpár
Országúti: Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.; Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
Pálya: Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 3.; Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-Zugló) 3.
Terem: Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.; Schön Martin (Bokodi SE) 2.
Kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
Hegyi: Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.; Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
BMX cross: Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
Downhill: Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.; Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
Trial: Hegedűs László (Veres Ördögök SE) 9x
Cyclocross: Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.; Orosz Anita (Trek SE) 1.
Para: Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László – TuttoBici-HungaroFondo) 1.

Kézilabda
A Magyar Kézilabda-szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.


Kickbox
Mórádi Zsolt
(Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.; Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

Kosárlabda
Hanga Ádám
(Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.; Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
3x3 szakág: Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.; Medgyessy Dóra (Cegléd) 1.

Korcsolya
Rövid pályás gyorskorcsolya: Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.; Jászapáti Petra (SZKE) 1.
Gyorskorcsolya: Nagy Konrád (DSC) 3.
Műkorcsolya: Tóth Ivett (SKSE) 3.

Labdarúgás
A januári M4 Sport - Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost; Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.
Futsal: Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.; Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.
Strandlabdarúgás: Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

Lovassport
ifj. Szabó Gábor
(díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

Motorcsónak
Bodor Péter
(Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

Motorsport
Zsigovits Norbert
(Gotthard Racing SE) 1.; Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

Műugrás
Kormos Villő
(RLSE) 4.

Ökölvívás
Harcsa Zoltán
(Vasas-Süllős) 3.; Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

Öttusa
Kasza Róbert
(KSI) 4.; Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

Repülősport
Ferinc Vince
(Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

Ritmikus gimnasztika
Kis Alexandra
(MTK) 1.

Rögbi
7-es: Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.; Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.
15-ös: Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

Röplabda
Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.; Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsaba) 1.
Strandröplabda: Bagics Balázs és Tóth András (Kispest SE) 1.; Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.
Ülőröplabda: Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.; Molnár Nikoletta (MTK) 1.

Sakk
Almási Zoltán
(Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.; Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.


Alpesi: Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.; Miklós Edit (MTK) 5.
Sífutás: Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.; Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
Sílövészet: Gombos Károly (Panoráma SE) 6.; Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
Síugrás: Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.; Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.
Szabadstílus: Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.; Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter
(Komárom Olympia SE) 11.; Major Veronika (KELK) 1.

Súlyemelés
Nagy Péter
(Szegedi EAC) 6.; Jung Beáta (BKV Előre) 1.

Számszeríjászat
Match kategória: Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.; Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.
Field kategória: Mátrai István (BPLE) 2.; Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

Szektorlabda
Szektorlabda szakág: Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.
12 érintéses szakág: Puskás László (Debreceni EAC) 1.

Szörf
Geiger Richárd
(Magyar Szörf Akadémia) 2.; Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

Tájfutás
Weiler Virág
(Tabáni Spartcus SKE) 1.; Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.
Trail-O szakág: Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.
Tájkerékpár: Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

Teke
Karsai László
(Alabárdos-Szegedi TE) 2.; Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

Tékvandó
Patakfalvy Luca
(MTK) 1.
 
Tenisz
Fucsovics Márton
(Tenisz Park SE) 4.; Babos Tímea (MTK) 5.

Tollaslabda
Sárosi Laura
(Multi Alarm SE) 5.; Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

Torna
Szertorna: Hidvégi Vid (KSI SE) 2.; Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.
Aerobik: Hegyi Dóra (Flex HD) 2.; Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

Triatlon
ifj. Faldum Gábor
(Mogyi SE Baja) 3.; Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

Úszás
Cseh László
(Eger) 9.; Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

Versenytánc
Akrobatikus rock'n'roll: Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.; Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.
Versenytánc: László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.; Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Vitorlázás
Berecz Zsombor
(MVM SE) 5.; Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

Vívás
Szilágyi Áron
(Vasas SC) 3.; Szász Emese (Vasas SC) 5.

Vízilabda
Hárai Balázs
(ZF-Eger) 2.; Keszthelyi Rita (UVSE) 5.
 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.12.08 23:39:43

Egyéb egyéni SZŰCS MIKLÓS

NS-VÉLEMÉNY. Az ITTF lett az első nemzetközi szövetség, amelynek a világ jelenlegi összes, azaz mind a 226 országa a tagja – félelmetes szám, gondoljanak csak bele, még az Egyesült Nemzetek Szervezetének is csak 193 tagországa van.

2017.12.06 23:53:09

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Felvetette a bojkott ötletét.

2017.12.06 07:33:25

Egyéb egyéni KOVÁCS ERIKA

Kétszeres olimpiai bajnokunk nehezen éli meg, hogy a vb óta elkerülik az egyéni sikerek.

2017.12.06 00:31:00

Egyéb egyéni Pusztai Viola

A Magyar csapat – „még 50 perc..." rendezője kiégett a futballközegben, ezért keresett új kihívásokat.

2017.12.05 00:12:07

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

NS-VÉLEMÉNY. A futball-vb csoportjainak múlt heti sorsolása iránti világérdeklődést kihasználva Mutko újra tematizálni kezdett.