Asztalitenisz: robottal edz a legjobb indiai – fotó
Edzőpartnerek és tréningre alkalmas csarnokok hiányában egy robottal készül India legjobb asztaliteniszezője, Gnanasekaran Sathijan.
Az ázsiai országban március 24-én bevezetett vesztegzár miatt a sportolók sem hagyhatják el otthonaikat, a mérnöki diplomával rendelkező Sathijan ezért a Németországból beszerzett robottal tartja magát edzésben.
A gép percenként 120 labdát képes átlőni a túloldalra különböző sebességgel és röppályával, valamint többféle módon, más-más pörgéssel.
„A robot tart kondiban, mindennap másfél órát edzem vele”– mondta a férfi világranglistán 31. helyen álló játékos egy helyi lapnak adott interjúban.

A 27 éves Sathijan azt is elmondta, hogy a robot természetesen nem tudja teljesen helyettesíteni az edzőpartnereket, de bizonyos elemét a játékának tudja fejleszteni, így például a szervafogadásban már tudott javulni.
Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott
Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Kóczián Éva 90 éves lett
Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Póta Georgina: A pingpong újra menő lehet, mint régen
Egyéb egyéni
2026.05.21. 14:45
Ezek is érdekelhetik




