Asztalitenisz: Póta második meccsét elveszítette Bakuban

MTI MTIMTI MTI
2015.02.06. 16:49
Az első fordulós győzelme után Póta Georgina 3:2-re kikapott a német színekben versenyző, kínai származású Wu Jiaduótól a Bakuban zajló asztalitenisz Top 16 bajnokság első napján.

A világranglistán 14. Póta az első két szettet nagy csatában veszítette el, majd a harmadikat simán hozta. A negyedikben nagy küzdelemben bizonyult jobbnak, így jöhetett az utolsó, ötödik felvonás. Ebben Wu 4:0-ra, majd 10:6-ra ellépett, és végül 11:9-re nyerte meg szettet és ezzel a mérkőzést is.
Póta Szőccsel közép-európai idő szerint szombaton 8.30-tól csap össze az utolsó csoportkörben.

ASZTALITENISZ, EURÓPA TOP 16
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

Wu Jiaduo (német)–Póta Georgina 3:2 (9, 9, –2, –9, 9)
Li Qian (lengyel)–Szőcs Bernadette (romániai) 3:0 (9, 4, 8)
Az állás: 1. Wu 2 győzelem/0 vereség, 2. Póta 1 győzelem/1 vereség (5-3), 3. Li 1/1 (3-3), 4. Szőcs 0/2