Asztalitenisz Eb: Pótáék jobb szettaránnyal negyeddöntősök

MTI MTIMTI MTI
2014.09.25. 20:20
A magyar női válogatott legyőzte Luxemburg együttesét a lisszaboni asztalitenisz csapat Európa-bajnokság csoportszakaszának harmadik, utolsó fordulójában, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Ausztria lesz az ellenfele.

A csütörtök délutáni mérkőzés a kiírtnál mintegy 40 perccel később kezdődhetett csak el, mert a hatos asztalon elhúzódott egy férfi találkozó. Ez azonban nem zavarta meg Lovas Petrát, aki viszonylag könnyedén gyűjtötte be a győzelmet a világranglistán mindössze 159. Sarah De Nutte ellen. A folytatásban ugyanakkor Póta Georgina (38.) meglepően simán kikapott a kínai származású Ni Xia Liantól (72.), még szettet sem nyert, majd jött Madarász Dóra (91.) és Tessy Gonderinger (308.) ugyancsak meglehetősen egyoldalú találkozója, amelynek azonban magyar siker lett a vége.

A magyarok 2–1-es vezetésénél Póta és De Nutte állt oda az asztalhoz, s ugyan az első szett még a luxemburgié lett, a meccs hátralévő részében már a magyar játékos irányított, így a csapat megszerezte második győzelmét is a tornán.

A csoport másik meccsén a hollandok 3–1-re felülmúlták az oroszokat, így a magyarokkal együtt mindhárom csapat 4-4 ponttal zárt, ráadásul körbeverte egymást. Köztük a szettarány döntött a sorrendről, s ez a magyaroknak kedvezett, így ők nyerték a C jelű négyest a hollandok előtt, a tavaly bronzérmes oroszok pedig csak az alsó ágon folytathatják szereplésüket.

A mieink a pénteki negyeddöntőben a két honosított kínait a soraikban tudó Ausztriával találkoznak, magyar idő szerint 15 órától.

ASZTALITENISZ CSAPAT EB, LISSZABON
NŐK, C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Magyarország–Luxemburg 3–1

Lovas Petra–Sarah De Nutte 3:1 (9, –10, 11, 3)
Póta Georgina–Ni Xia Lian 0:3 (–11, –6, –5)
Madarász Dóra–Tessy Gonderinger 3:0 (2, 4, 8)
Póta–De Nutte 3:1 (–9, 3, 9, 6)

A CSOPOR MÁSIK CSÜTÖRTÖKI MÉRKŐZÉSÉN
Hollandia–Oroszország 3–1

SZERDA ESTE JÁTSZOTTÁK
Oroszország–Magyarország 3–1

Marija Dolgih–Póta Georgina 0:3 (–9, –9, -11)
Polina Mihajlova–Madarász Dóra 3:2 (7, 9, –7, –9, 8)
Jana Noszkova–Lovas Petra 3:2 (6, –8, 3, –2, 11)
Mihajlova–Póta 3:2 (7, –9, –8, 3, 11)

A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Magyarország 4 pont (20:16-os szettarány), 2. (és negyeddöntős) Hollandia 4 (18:15), 3. Oroszország 4 (13:20), 4. Luxemburg 0