Asztalitenisz Eb: lemaradt az éremről a női csapatunk

2014.09.26. 18:01
A magyar női válogatott kikapott az osztrákoktól a lisszaboni asztalitenisz csapat Európa-bajnokság pénteki negyeddöntőjében, így a folytatásban az 5–8. helyért harcolhat.

Kezdésnek Madarász Dóra (a világranglistán 91.) simán, 28 perc alatt alulmaradt a nemzetközi szövetség rangsorában 12., rutinos, kínai származású Liu Jiával szemben, majd Póta Georgina (38.) 40 perces csatában, döntő szettben bizonyult jobbnak Sofia Polcanovánál (31.), így 1–1-re állt a párharc.

Harmadikként magyar részről Pergel Szandra (108.) állt asztalhoz – ő az első találkozóját vívta a tornán –, riválisa pedig Amelia Solja (50.) volt. Az első játszmát még a Budaörs játékosa nyerte, a folytatásban azonban a rendkívül kellemetlen stílusú Solja átvette az irányítást, és négyszettes sikere után az osztrákok egy győzelemre kerültek az elődöntőtől, s az ezzel már biztosan együtt járó éremtől.

Pótára várt a feladat, hogy Liuval szemben életben tartsa a magyar reményeket, de nem járt sikerrel: egy játszmát ugyan nyert, a győzelemre azonban nem volt esélye.

A magyarok szombaton folytatják, s egyben fejezik be szereplésüket az Eb-n.