Röplabda BL: hazai vereséggel kezdett a Békéscsaba

2016.11.01. 19:34
Történetének első Bajnokok Ligája-mérkőzését játszotta le a háromszoros aranyérmes Linamar-BRSE. A békéscsabaiaknak a légiósokkal teletűzdelt cseh Agel Prostejov volt az ellenfele, így hiába a csaknem kétezer hazai szurkoló biztatása, az ellenfél végül háromszettes győzelmet aratott. A visszavágót szombaton játsszák majd Csehországban.

NŐI RÖPLABDA BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Linamar-BRSE–Agel Prostejov (cseh) 0:3 (–21, –18, –23)
Békéscsaba, 1800
néző. V: Popovics (szerb), Schimpl (szlovák).
BRSE: Szakmáry 11, Clement 7, Tálas 2, Bodnár 5, Matics 6, Csengeri 9. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Prostejov: Herelová 6, Basa 14, Frigo 9, Hindriksen 3, Emonts 11, Matienzo Linares 9. Csere: Kovarová (liberó), Gambová. Vezetőedző: Peter Goga.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 7:12, 11:12, 13:16, 15:18, 17:18, 21:24. II. játszma: 6:2, 7:8, 10:9, 11:13, 12:16, 17:19, 18:24. III. játszma: 6:6, 6:9, 11:12, 15:15, 16:20, 20:21, 23:23.
MESTERMÉRLEG:
Szasa Nedeljkovics:
– Megvolt a lehetőség, hogy egy ilyen szintű csapattal mérjük össze az erőnket. Sajnos az elején nem sikerült kihasználnunk a lehetőségeinket, és a végét is elkapkodtuk. Ez pedig azért alakult így, mert nincs rutinunk ilyen erős riválisok ellen. Több ehhez hasonló színvonalú mérkőzésre lenne még szükségünk, hogy le is tudjunk győzni ilyen együtteseket.
Peter Goga: – Az eredménnyel és a mutatott játékkal is elégedett vagyok. Nehéz mérkőzés volt, főleg ha azt vesszük, hogy új a csapatunk és a keretből többen is most először játszottak ilyen szintű mérkőzést. Azért a nemzeti bajnokságokban vívott találkozók egész más, alacsonyabb színvonalúak egy BL-meccshez képest. Még semmit sem értünk el, hátravan a visszavágó, amelyen hasonló mértékben kell koncentrálnunk és küzdenünk.NŐI RÖPLABDA BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Csengeri Petra, a BRSE tízszeres válogatott ütője: – Azért is igazoltam Békéscsabára, hogy ilyen mérkőzéseken is pályára léphessek, a sors pedig úgy hozta, hogy mindjárt a kezdőcsapatban helyet kaptam. Igyekeztünk minden tőlünk telhetőt megtenni, de sajnos az ellenfél most erősebb volt nálunk. Azonban nem adjuk fel, a szombati visszavágóig még jobban fel fogunk készülni belőlük, és megpróbáljuk idegenben kiharcolni a továbbjutást.