Női röplabda Európa-liga: a mieink egy szettet nyertek Bulgáriában

2011.06.24. 18:28
A magyar válogatott 3:1-es vereséget szenvedett idegenben Bulgáriától a női röplabda Európa-liga B-csoportjában.

Pozitív előjelekkel indult a csapatunk a délutáni mérkőzésre, mivel Liliom Rita már fel tudott kelni az ágyból,és társaival együtt érkezett a mérkőzés színhelyére a Szamokov Arénába.

A csütörtöki utazás után egy intenzívebb edzést vezényelt a szakmai stáb. Pénteken délelőtt még mindenki aggódott Ritáért, kérdéses volt, hogy fel tud-e kelni egyáltalán az ágyból, így ő a szállodában maradt, míg a többiek a délelőtti edzésen hangolódtak a késő délutáni mérkőzésre.

Bár nem a magyar csapat volt a mérkőzés esélyese a papírforma szerint, a bolgár szövetség honlapja az esélyek latolgatásánál megemlítette, hogy csaptunk bármikor képes olyan kiemelkedő teljesítményre, amely miatt komolyan kell venni együttesünket.

Az elsőjátszmában megilletődötten kezdett csapatunk, nem működött a nyitásfogadás, ezért rövid idő alatt Jókay mester kénytelen volt kikérni mindkét idejét. Az első időkérés még nem használt (10:3), de a második után felébredt együttesünk, és 14:8-as állásnál már a bolgár kapitánynak kellett időt kérnie, hogy megtörje csapatunk lendületét. A technikai idő után csapatunk továbbra is lendületesen támadott, de a rutinos bolgárok tartották az elején megszerzett előnyüket. A magyar csapat több kisebb taktikai hiba miatt megtorpant, így a házigazdák viszonylag könnyedén nyerték a nyitó játszmát.

A második szettben a mieink újra lendületesen támadtak, és nem engedték ellépni a bolgárokat. Ez 7:5-ig sikerült is, ekkor a magyar kapitány azonnal időt kért, s bár a technikai idő előtt egyenlíthettünk, a vezetést nem tudtuk átvenni. A bolgárok megpróbáltak meglépni, de a mieink nem hagyták magukat, ezért 13:12-nél Pomakov kapitány kénytelen volt időt kérni. Ebben az időszakban csapatunk keményen támadott, de nem tudta befejezni a „potya" labdákat, így a magyar kapitány kikérte második idejét (18:15). Ezt követően nyitásaink feljavultak, és kiegyenlítettünk 19:19-re. Ezután fej-fej mellet haladtak a csapatok, és Sándor Renáta blokkja után 23:24 lett az állás! A bolgár edző azonnal időt kért, hiszen a mieinknek játszmalabdájuk volt. A győztes pontot Horváth Dóra ütötte be, és ezzel nagyon értékes játszmát sikerült nyernünk.

A harmadik játszmában tovább folytatta lendületes támadásait csapatunk, a bolgárok pedig nem tudtak mit kezdeni a mieink eredményes nyitásaival, s bár egyik csapat sem tudott előnyt szerezni, a bolgárok egyre jobban elbizonytalanodtak. A mieink kezdték megérezni a lehetőséget és nyoma sem volt az első szettbeli megilletődöttségnek. 13:11-es magyar vezetésnél újabb időkéréssel próbálta felrázni a hazai mester a bolgár hölgyeket. Ezzel egy időre el is érte a célját, ezért 14:15-nél a magyar csapatnak kellett kikérnie az első idejét. A bolgárok újra lendületbe jöttek, és a technikai időnél már ők vezettek (16:15). Jókay Zoltán hamar kénytelen volt kikérni második idejét 18:15-nél, mivel ebben az időszakban sokkal koncentráltabban játszottak a hazaiak. Sajnos a magyar csapat nyitásfogadási problémái ezt követően sem oldódott meg, ez a játszma elvesztéséhez vezetett.

Az elvesztett szett ellenére a magyar csapat lendületesen kezdete a negyedik játszmát, bár a bolgárok kiegyenlítettek, és egy pont előnyre tettek szert, sokáig úgy tűnt, a magyar lányok meg tudják nehezíteni a házigazdák dolgát. Egy kisebb hullámvölgyet követően Sándor Renáta helyére beállt Józsa, és öt jó nyitás után már a magyar csapat vezetett két ponttal (11:13). A hazaiak nyomban időt kértek, de ez sem segített, a technikai időre sem változott a játék képe, a mieink 13:16-os állás után folytathatták a játszmát.

Feljavultak a hazaiak, így 16:16-nál azonnal jött a mieink időkérése. Újra az idegek csatája következett, amiből a bolgárok jöttek ki jobban, a mieink megtorpantak hasonlóan az előző szetthez, és bár mindent megpróbáltak, a bolgárok nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

NŐI RÖPLABDA, EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
BULGÁRIA-MAGYARORSZÁG 3:1 (17, –23, 18, 18)
Szamokov, Bulgária, 300 néző. V: Bantianidisz (görög), Fatrdla (szlovák)
BULGÁRIA: Sz. Filipova 21, Nenova 1, Janeva 15, Ruszeva 8, Nikolova 12, Vaszileva 3. Cs: M. Filipova M (liberó), Karakaseva, Rabadzsieva 4, Zarkova. Szövetségi kapitány: Valentin Pomakov
MAGYARORSZÁG: Sándor 2, Miklai 9, Józsa 2, Horváth D. 16, Filipovics 8, Milovits 2. Cs: Kötél D. (liberó), Meléndez-Pál, Kiss K. 9, Dégi. Szövetségi kapitány: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 3:2, 8:3,13:3,15:8, 16:9, 19:14. 2. játszma: 0:2, 7:5, 7:7, 10:7, 13:12, 15:15, 19:17, 20:20. 3. játszma: 3:2, 5:5, 7:8, 11:12, 12:15, 18:15, 22:18. 4. játszma: 1:4, 4:5, 7:7, 11:8, 11:13, 16:16, 21:18
Pomakov Valentin: – A magyar csapat igazolta, hogy nem szabad leírni. A második játszmában játékosaim fegyelmezetlensége megbosszulta magát, de az utolsó két játszmában hoztuk a kötelezőt!
Jókay Zoltán: – Nehéz ezek után bármit mondani. Egyetlen szó jut eszembe: bosszantó…