Argentína Skóciát legyőzve nagy lépést tett a negyeddöntő felé

2011.09.25. 14:33
Argentína Skóciát legyőzve nagy lépést tett a negyeddöntő felé (Fotó: Action Images)
Az Új-Zélandon zajló rögbi-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában Argentína nagy lépést tett a továbbjutás felé. Az előző vb bronzérmese a B-csoportban egy ponttal nyert Skócia ellen, és ez Anglia mögött alighanem csoportmásodik helyet és negyeddöntőt ér. Szamoa húsz ponttal nyert Fidzsi ellen, míg Írország kilenc céllal szórta meg Oroszországot.

Miután a B-csoport favoritja, Anglia már legyőzte Argentínát (13–9), és vélhetően erre a sorsra juttatja október elsején Skóciát is, utóbbi két csapatnak az egymás elleni randevúja volt hivatott eldönteni azt, hogy a csoport második helyén melyikük jut be a negyeddöntőbe. A vasárnapi összecsapáson végül a dél-amerikaiak kerekedtek felül, de csupán egyetlen olyan céllal, amely a hajrában született. Mert a 73. percig bizony a skótoknak állt a zászló. Addig Felipe Contepomi három büntetőt, míg Martín Rodríguez egy büntetőt és két dropot rontott el. Argentína tehát ment és akart, csak szűken sikerült a pontszerzés. A hajráig csupán hat pontot könyveltek el, miközben tizennyolcat hagytak veszendőbe menni. Ellenben a skótokkal, akik kevesebb kísérletükből eredményesebben gazdálkodtak. Chris Paterson és Ruaridh Jackson egy-egy büntetőt értékesített, majd a négy skót dropkísérletből Jackson, valamint a pályára lépését követően két perccel a még be sem melegedő Dan Parks is eredményes tudott lenni.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es rögbi-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A hatpontos különbséget már csak egy céllal, illetve az értékesített jutalomrúgással tudták orvosolni az argentinok, akik a 73. percben ezt meg is tették – a kilenc perce pályán lévő csereember, Lucas Gonzalez Amorosino vitt célt –, majd Contepomi célbónuszával már a dél-amerikaiaknál volt az előny, amely maradt is a lefújásig. A skótok minden bizonnyal a fejüket verik most a falba, hogy ilyen ígéretes állást követően is le tudtak maradni a negyeddöntőről – emberi számítás szerint Anglia ellen aligha borítanak papírformát –, Argentína pedig bizonyította, nem egyszeri, kisiklott eredmény volt a négy közé jutás a 2007-es világbajnokságon, bár egyelőre most még csak a negyeddöntőben érezhetik magukat.

Az írek biztos, nagy pontkülönbségű győzelme egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben Oroszország ellen, előbbiek a tizedik percben kezdték meg a célgyártást, a szünetben pedig már ötnél jártak. A második felvonás elején aztán újabb célt vittek, de akkor az „orosz medve” megrázta magát, és szűk tíz perc alatt két céllal jelezte, nem csupán statisztaként lépett pályára. Ám ekkor az írek kapták össze magukat, és a találkozót három újabb céllal zárták le. A győztes együttesben Keith Earls két célt vitt, Ronan O’Gara hét, a helyére érkező Johathan Sexton két jutalomrúgásából csak egyet-egyet nem váltott pontokra.

A második félidőre maradtak az izgalmak a D-csoport óceániai rangadóján, Szamoa végül 60 ezer néző előtt – táblás ház az aucklandi Eden Parkban – azzal kerekedett Fidzsi fölé, hogy dupla annyi célt vitt – kettőt, illetve egyet –, de a biztos sikerhez kellettek Tusi Pisi rúgásból szerzett pontjai is. Pisi négy büntetőből és egy dropból szerzett tizenöt pontot övéinek. A 62. percben vitt szamoai célra Fidzsi céllal válaszolt öt perccel később, de a 70. percben Szamoa második célja végleg eldöntötte a találkozót.