nemzetisport.hu 2019.05.18 15:06 Frissítve: 2019.05.18 15:47

WTCR: Björk győzött; Micheliszék nem szereztek pontot

Thed Björk aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) holland hétvégéjének első versenyén, míg a dobogóra Yvan Muller és Mikel Azcona fért még fel. Tassi Attila eközben a 18. helyen zárt, Michelisz Norbert a 24. lett.

Thed Björk a második szabadedzés után az első időmérőn is a leggyorsabbnak bizonyult, így a svéd várhatta az élről a piros lámpák kialvását az első versenyen Zandvoortban. Mellőle csapattársa, Yvan Muller indulhatott, míg a második sort eredetileg ugyancsak Lynk & Co-s pilóták, Andy Priaulx és Yann Ehrlacher foglalták volna el, ám utóbbi utólag 5 rajthelyes büntetést kapott Augusto Farfus feltartása miatt, így a negyedik pozíciót Mikel Azcona örökölte meg.

Lynk & Co tarolása után ráadásul azonnal változtattak a BoP-rendszeren, így a gárda autói bár a hétvége további részében 10 kg-mal könnyebbek lesznek, 2.5 százalék motorerőt elvesztenek.

Michelisz Norbert eközben a 12., míg Tassi Attila a 21. pozícióból vághatott neki az első futamnak. Björk jól kapta el a rajtot, mint ahogyan Muller is, ám harmadikként nem Priaulx, hanem Azcona sorolt be. Hátrébb Michelisz megtartotta a helyét, míg Tassi egyet javított.

Jól rugaszkodott el Johan Kristoffersson is, a svéd bár szorosan követte Priaulx kocsiját, Mehdi Bennani hátulról támadta. Michelisz eközben egészen a 18. helyig csúszott vissza, miután a tapadás hiányára panaszkodott, míg Tassi felzárkózott honfitársa mögé. Michelisz aztán nem kockáztatta tovább a defektet és a bokszba hajtott egy kerékcserére. Csapattársa, Gabriele Tarquini nem mellesleg 5 másodperces büntetést kapott, miután kiugrott a rajtnál.

Az élen ezt követően már nem történt változás: Björk nyert, a svédet Muller és Azcona foghatta közre a dobogón. Kristoffersson eközben az utolsó körben hagyta le Priaulx-t, míg Tassi a 18., Michelisz a 24. pozícióban végzett, azaz egyik magyar versenyző sem szerzett pontot.

második időmérő vasárnap reggel 8 órakor veszi kezdetét, majd a délután folyamán további két versenyt rendeznek meg.

TÚRAAUTÓ-VILÁGKUPA (WTCR)
HOLLANDIA, 1. VERSENY

1. Thed Björk (svéd, Lynk & Co)
2. Yvan Muller (francia, Lynk & Co)
3. Mikel Azcona (spanyol, Cupra)
4. Johan Kristoffersson (svéd, Volkswagen)