nemzetisport.hu 2017.05.26 14:31 Frissítve: 2017.05.26 14:46

WTCC: Michelisz a végén odalépett – pole pozíció!

Michelisz Norbert megszerezte a pole pozíciót a szombati főversenyre a túraautó-világbajnokság (WTCC) németországi versenyhétvégéjén. A magyar pilóta volt a leggyorsabb a pénteken kora délután rendezett időmérőn a Nürburgringen.

Michelisz öröme: ő volt a leggyorsabb az időmérőn (Fotó: Twitter)

Michelisz Norberték így emlékeznek Nicky Haydenre – FOTÓ

Michelisz számára kecsegtetően indult a versenyhétvége a „zöld pokolban”: a csütörtöki első szabadedzésen ő volt a leggyorsabb, majd a péntek délelőtti gyakorláson a második legjobb időt autózta. Aztán következett az időmérő. Az első kör után a hatodik helyen állt a Honda magyar pilótája, a másodikban már a második volt, a harmadik körben aztán mindenkit maga mögé utasított, 8:38.072-es idejével megszerezte a pole pozíciót.

Mindez azt jelenti, hogy Michelisz az élről indulhat a szombati főversenyen, míg az azt megelőző első futamon a fordított rajtsorrend miatt a 10. pozícióból rajtolhat.

Michelisz mögött Nicky Catsburg zárta a második helyen az időmérőt, 0.608 mp hátránnyal, a harmadik Rob Huff lett. A Zengő Motorsport versenyzői közül Nagy Dániel a 16., Aurélien Panis a 15. időt autózta.

A háromkörös futamokra szombaton (11.20 és 12.45) kerül sor.

16. Nagy Dániel (Zengő Motorsport) 8:54.909

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.08.12 08:37:15

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

„Az ember minden versenyen tanul valamit, hiszen különböző körülményeket, pályákat, versenyeket ismer meg.”

2017.08.11 09:26:24

„Olimpiai bajnok akarok lenni” – exkluzív interjú a kétszeres Dakar-győztes Nasszer al-Attijah-val.

2017.07.01 11:23:41

Egyéb autó-motor KOHÁN GERGELY

A gyomrod felköltözik az agyad mellé, a füled bedugul, a szemed pedig ki akar folyni a helyéről.

2017.05.28 10:59:26

Egyéb autó-motor nemzetisport.hu

A kétszeres F1-es világbajnok spanyol alól elfüstölt a Honda, pedig volt esélye a győzelemre.

2017.05.23 20:35:17

Egyéb autó-motor KOVÁCS NIKOLETT

A legtöbb rajtelsőségért járó BMW sportautót eladta, és a szerelők között szétosztotta a pénzt.