WTCC: Michelisz 5. az első futamon, Nagy nem ért célba

2017.04.09. 18:49
A túraautó-világbajnokság (WTCC) 2017-es szezonjának első hétvégéjén, a marákkesi előfutamot az argentin Esteban Guerreri nyerte meg, míg Michelisz Norbert 5. helyen ért célba a Hondával. A Zengő Motorsport magyar pilótája, Nagy Dániel egy baleset miatt nem ért célba.

Érdekesen kezdődött a marrákesi verseny előfutama, a rajtnál ketten is lerobbantak, John Filippibe belerohant Yann Erlacher, az újoncnak így kitört az egyik kereke, ezzel számára be is fejeződött a verseny. A kavarodás miatt bejött a biztonsági autó, ami nem tett jót a 19. születésnapját ünneplő Nagy Dánielnek, aki remekül rajtolt, de éppen lemaradt, amikor újra elengedték a pilótákat.

Tom Coronell az élen fékhibával küzdött, emiatt a 12. körben kicsúszott. Az utolsó előtti körben még egy kisebb baleset történt, aminek nem örülhettek a magyar szurkolók – Nagy megcsípte a falat, az autója pedig úgy sérült meg, hogy nem tudta folytatni a versenyt.

A futamot Esteban Guerrieri nyerte meg, az argentint Thed Björk, valamint Mehdi Bennani követte. Michelisz Norbert hiba nélkül ment végig és az 5. helyen ért célba, a 10. helyen pontot szerzett a Zengő Motorsport pilótája, Aurélien Panis.