Taroltak az éllovasok Misanóban

2012.09.16. 16:15
Lorenzo már 38 ponttal vezet összetettben a nullázó Pedrosa előtt (Fotó: Action Images)
Az éllovasok sikerét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíja, így a királykategóriában Jorge Lorenzo nyert (ráadásul Dani Pedrosa nullázott), míg Moto2-ben Marc Márquez, Moto3-ban pedig Sandro Cortese diadalmaskodott.

Már a start problémásra sikeredett a királykategóriában Misanóban, előbb Karel Abraham miatt kellett újra végigcsinálni az egész rajtprocedúrát, majd az időmérőt megnyerő Dani Pedrosa kényszerült a rajtrács végéről indulni. Ha ez nem lett volna elég neki, Héctor Barberá hátulról úgy belement, hogy mindkettejük versenye véget ért.

Elöl Lorenzo jól kapta el a rajtot, mögé Valentino Rossi zárkózott fel, akinek nagy erőfeszítéseket kellett tennie, hogy Stefan Bradlt maga mögött tartsa. Lorenzo hatodik futamát nyerte meg, amivel 13-ról 38-ra növelte előnyét az összetettben, Rossi második helye a legjobb szereplése a Ducatival száraz körülmények között, míg Bautista és Dovizioso között majdnem csak a célfotó tudott dönteni.

A Moto2-esek versenyét a 4. körben félbe kellett szakítani, miután olaj került a pályára. Az újraindított futam már csak 14 körös volt, és Andrea Iannone kezdhette az élről. Az utolsó körökben azonban már a két spanyol, Pol Espargaró és a visszakapaszkodó Marc Márquez küzdött az élen, végül utóbbit intették le elsőként, megnyerve idei hetedik versenyét, és 53 pontosra növelve fórját az összetettben.

A Moto3-ban az élről induló Cortese jól jött el a rajtnál, de utána többen is megelőzték, a befutó azonban a kategóriára jellemző szoros versenyt hozta, amiből végül a német jött ki futamgyőztesként.