Stoner az utolsó körben bukott, Pedrosa nyert

2012.07.08. 17:54
Dani Pedrosa idei első sikerét aratta (Fotó: Reuters)
Dani Pedrosa nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának Német Nagydíját (már sorozatban harmadszor). A Hondával versenyző spanyolt sokáig üldözte csapattársa, Casey Stoner, ám az ausztrál az utolsó körben bukott. Moto2-ben a spanyol Marc Márquez, Moto3-ban a német Sandro Cortese diadalmaskodott.

MOTOGP

Stoner már a második körben megelőzte Pedrosát, s már ekkor egyértelművé vált, hogy a két hondás közül kerül ki a futamgyőztes. Az ausztrál csaknem egy másodperces előnyt kapart össze, ám 11 körrel a cél előtt Pedrosa visszaállt az élre. Egészen az utolsó körig viaskodott a két pilóta, amikor a 12-es kanyarban Stoner kicsúszott, így számára véget ért a verseny. Pedrosa – aki idei első sikerét aratta – mögött jócskán lemaradva lett második Jorge Lorenzo, míg a harmadik helyet nagy csatában Andrea Dovizioso szerezte meg, Ben Spies negyedik lett. Valentino Rossi a hatodik pozícióban zárt. A világbajnoki pontversenyben továbbra is Jorge Lorenzo vezet Pedrosa és Stoner előtt.

MOTO2

Elképesztően teljesít 2012-ben Marc Márquez: a 19 esztendős spanyol idei negyedik futamgyőzelmét aratta, ezzel magabiztosan vezet a világbajnoki pontversenyben. Márquez kiváló versenyzéssel, kicsivel több mint két másodperces előnnyel nyerte meg a Sachsenringen a Német Nagydíjat. A spanyol mögött a második Mika Kallio lett, a dobogó harmadik fokára Alex de Angelis állhatott fel. A 2010-es, 125 kcm-es világbajnok már 43 ponttal vezet az összetettben Pol Espargaró előtt.

MOTO3

A német Sandro Cortese (KTM) nyerte meg a Moto3-as géposztály viadalát. Sikerével Cortese összetettben az élre állt, megelőzte a versenyen 17. helyen végző, így pont nélkül maradó spanyol Maverick Vinalest (Honda).