Pedrosa legyőzte Lorenzót, Márquez a Moto2 hőse

2012.10.14. 08:11
Lorenzo nem erőltette az üldözést, így Pedrosa simán nyert (Fotó: Reuters)
A MotoGP-ben Dani Pedrosa, a Moto2-ben Marc Márquez, a Moto3-ban pedig Danny Kent futamgyőzelmével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíja Motegiben.

MOTO GP

Senkit nem lephetett meg különösebben, hogy Jorge Lorenzo és Dani Pedrosa csatázott újfent az első helyért, a két spanyol párviadalába senki nem tudott beleszólni. Ezúttal Pedrosa jött ki jobban a párharcból – 13 körrel a vége előtt végrehajtott előzését követően viszonylag kényelmes, több mint két másodperces előnyt épített, és meg is tartotta azt a hajrában –, miközben a harmadik helyért Cal Crutchlow és Álvaro Bautista nyúzta egymást. Ez a küzdelem sokáig igen kiélezett volt, aztán Crutchlow motorja üzemanyag hiányában megadta magát, ez a dobogó is „bespanyolosodott”, a Moto2-éhez hasonlóan.

MOTO2

A hétvége hőstette Marc Márquezé volt, aki a Moto2 kategóriában rettenetes rajt után (nem sikerült sebességbe tenni a motort, így a spanyol a mezőny végéről „rugaszkodott el”) egy kör alatt körbemotorozta a mezőny hátsó régióját, öt után már a dobogóért harcolt, majd a kilencedikben megelőzte az élen haladó Esteve Rabatot. Pol Espargaró ugyan meghajtotta Márquezt (majdnem baleset is lett belőle), de megelőzni nem tudta, maradt még négy tized fór a végére, a harmadik helyen pedig Rabat futott be. A győztes Márquez már nyolcadszor végzett az első helyen a szezon során, 53 ponttal vezet és Malajziában megszerezheti a világbajnoki címet.

MOTO3

Élete első futamgyőzelmének örülhetett a 18 éves angol Danny Kent, aki Maverick Vinalesszel csatázott az első helyért Moto3-ban, és minimális különbséggel meg is verte riválisát – az ifjú motoros dobogón is csak egyszer állt eddig a szezonban. A vb-cím első számú esélyese, a német Sandro Cortese Alessandro Tonuccival együtt bukott, de folytatta, viszont csak a hatodik helyre ért be, így még nem tudta bebiztosítani a világbajnokságot – így is van 56 pont előnye.