MotoGP: Rossi legyőzte Márquezt; Salomra emlékezett a mezőny

2016.06.05. 14:58
A mezőny Luis Salomra emlékezett
Valentino Rossi a Spanyol Nagydíj után az újabb spanyolországi helyszínen, a Katalán GP-n is az élen végzett. Az olasz nagy csatát vívott Marc Márquezzel, de az első helyen intették le a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájának futamán.

Mindhárom kategória versenyét meghatározta a szörnyű pénteki baleset. A versenyek előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg Luis Salomról. A dobogón elmaradt a pezsgőzés, a pilóták „LS39” vagy „Always in our hearts” feliratú pólót húztak magukra. A 24 éves korában elhunyt spanyol versenyző családja közleményben mondott köszönetet az egész motorostársadalomnak és a szurkolóknak az együtt érző üzenetekért, valamint az orvosoknak, hogy minden tőlük telhetőt megtettek Luis megmentéséért. A temetés Mallorcán lesz, a részleteket hamarosan nyilvánosságra hozzák.

A királykategóriában az ötödik helyről induló Valentino Rossi nagy harcot vívott a futamgyőzelemért Marc Márquezzel, többször is megelőzte egymást a két pilóta, de a hazai közönség előtt versenyző spanyol több kisebb hibát is elkövetett, így az olaszé lett az első hely. Az olasz sztár pályafutása 114. viadalát nyerte meg.Az összetett szempontjából fontos momentum volt, hogy Andrea Iannone hátulról belement Jorge Lorenzóba, így mindkettejük számára véget ért a verseny. Márquez a második helyével is átvette a vezetést összetettben.