MotoGP: Pedrosát megszorítani sem lehetett Jerezben

2017.05.07. 15:12
Pedrosa az időmérő után a versenyen is a legjobb volt (Fotó: AFP)
Ez a hétvége valóban Dani Pedrosáról szólt: a spanyolok klasszisa a gyorsaságimotoros-vb Spanyol Nagydíján az időmérő után a versenyen is a legjobbnak bizonyult. Moto2-ben kiesett a vb-pontversenyben vezető Franco Morbidelli, míg Moto3-ban első versenyét nyerte meg a mindössze 17 éves  Arón Canet.

Moto2-ben a spanyol Álex Márquez lenyűgöző versenyzéssel győzött, három és fél másodpercet vert az olasz Francesco Bagnaiára, a harmadik pedig a portugál Miguel Oliveira lett. A világbajnoki pontversenyben vezető Franco Morbidelli kicsúszott, így nem tudta befejezni a versenyt.

Moto3-ban a mindössze 17 éves Arón Canet győzött – elképesztő finisben, mindössze 31 ezredmásodperccel! –, így pályafutása során először végzett az első helyen. De dobogón is csupán egyszer állhatott korábban ebben a kategóriában: tavaly októberben, Ausztráliában a harmadik lett.