MotoGP: nincs meg a 11. - véget ért Márquez egyeduralma

2014.08.17. 15:26
Az idei hagyományokkal ellentétben ezúttal Dani Pedrosa hátát nézte a mezőny (Fotó: Reuters)
Az első tíz futamot megnyerő világbajnoki éllovas, Marc Márquez csak a negyedik helyen ért célba a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíján, de előnye még mindig tetemes honfitársa, a futamgyőztes Dani Pedrosa előtt. A második helyen Jorge Lorenzo, a harmadikon Valentino Rossi végzett. A Moto2-ben (is) spanyol, a Moto3-ban francia siker született.

Minden sorozat megszakad egyszer – az örök érvényű tételmondat alól pedig Marc Márquez elképesztő szériája sem kivétel. A MotoGP pontversenyét utcahosszal vezető, az első tíz futamot megnyerő spanyol még a dobogóra sem fért fel a Cseh Nagydíjon, mert Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo és Valentino Rossi is megelőzte. A világbajnoki éllovas Márquez előnye 77 pontra csökkent a viadalt megnyerő honfitársa előtt.

A Moto2 brnói futama Esteve Rabat sikerével zárult, aki először nyert Csehországban. A spanyol versenyző győzelmének köszönhetően összetettben növelte előnyét a második helyen célba érő Mika Kallio előtt.

A Moto3-ban szoros befutó után a francia Alexis Masbou diadalmaskodott, akinek 133 nagydíjat, mindenkinél többet kellett várnia első futamgyőzelmére. A második helyet Enea Bastianini kaparintotta meg, míg a dobogó harmadik fokára Danny Kent állhatott fel. A világbajnoki pontversenyt vezető Jack Miller ötödik lett, de a hatodikként célba érő Brad Binder is csak alig több mint három tizeddel Masbou után fejezte be a versenyt.