MotoGP: meglepetés – brit győzelem az esős brnói futamon

2016.08.21. 15:03
A háttérben már tudják – 35 év után brit futamgyőzelem született MotoGP-ben (Fotó: AFP)
A tizedik helyről induló brit Cal Crutchlow nyerte meg a gyorsaságimoros-világbajnokság Cseh Nagydíját a királykategóriában, ezzel ő az első brit versenyző, aki 1981 után első helyet ünnepelhet a MotoGP-ben. Az esős futam második helyén Valentino Rossi, harmadikként pedig a vb-éllovas Marc Márquez végzett.

Az első helyről rajtoló Marc Márquez nem ment jól az esőben, ellentétben Valentino Rossival, aki remek versenyzést bemutatva, a hatodik pozícióból a dobogó második fokára lépett fel.

Jorge Lorenzo motort cserélt a futam utolsó harmadában, azonban hiába állt el az eső és kezdett száradni a pálya, húzása nem jött be, egy kör hátrányban intették le.

Az előző, osztrák futam első két helyén végző, történelmi sikert arató Ducatis, Andrea Iannone és Andrea Dovizioso egyaránt küzdött a motorjával – pontosabban a gumijaival –, utóbbi pedig fel is adta a versenyt.

Crutchlow pályafutása 98. futamán először állhatott fel a dobogó legfelső fokára, valamint ő a második versenyző a szezonban, aki egy privát csapat tagjaként futamgyőzelmet ünnepelhetett, és 1981 után az első brit, aki elsőként ért célba a MotoGP-ben.

Rossi és Crutchlow közös öröme:

A Moto2 a 23 éves német Jonas Folger győzelmével ért véget, a Moto3-ban pedig a brit John McPhee a kilencedik helyről indulva élete első futamgyőzelmét ünnepelhette a gyorsaságimoros-világbajnokságon.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, CSEH NAGYDÍJ (BRNO)