MotoGP: Márquez, Rossi, Pedrosa bukott, Lorenzo nyert

2014.09.28. 15:11
Lorenzo sikerével alaposan feljött Pedrosáékra (Fotó: Action Images)
A spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragóniai Nagydíját.

Andrea Iannone rajtolt a legjobban, deóriásit bukott a verseny elején. Nem sokkal későbbValentino Rossi is kiesett, őt hordágyon kellett levinni a pályáról, de a boxban a saját lábára tudott állni.

Féltáv után megérkezett az eső, az egymást folyamatosan előzgető Marc Márquez, Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo trióból pedig csak utóbbi ment ki új motorért, előbbi kettő pedig elesett.

Lorenzo így simán megnyerte a futamot, a második helyért Aleix Espargaró 17 ezreddel előzte meg Cal Crutchlow-t, Márquez a 13., Pedrosa a 14. helyen zárt.

Moto2-ben Maverick Vinales révén szintén spanyol siker született, Moto3-ban pedig az olasz Romano Fenati győzött, 57 ezreddel megelőzve az összetettben élre álló Alex Márquezt.