MotoGP: Márquez maga mögött tartotta az olaszokat

2015.04.12. 22:39
Austinban újra Marc Márquez hátát nézte a mezőny (Fotó: AFP)
A címvédő Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának második versenyét az egyesült államokbeli Austinban. A spanyol versenyző két olaszt, a ducatis Andrea Doviziosót és a yamahás Valentino Rossit utasította maga mögé.

A nap csúcseseménye mintegy félórás késéssel kezdődött, mert a pálya részét vízátfolyástól kellett megtisztítani. Rossi és Dovizioso remekül startolt, utóbbi állt az élre, míg Pol Espargaró és Scott Redding ütköztek, és végül egyikőjük sem tudta befejezni a futamot.

A két olasz az élen nagyot csatázott egymással, amibe nevető harmadikként becsatlakozott Márquez, és a spanyol meglépett a kettőstől, és végül meg is nyerte a futamot. Rossi 198. alkalommal végzett a dobogón, míg Márquez 46. MotoGP-versenyén a 20. győzelmét aratta!

A Moto3-ban a pole pozícióból induló brit Danny Kent állt fel a pódium legfelső fokára. Ugyancsak brit győzelem született a Moto2-ben, Sam Lowes nagy csatában előzte meg Johann Zarcót és Álex Rinst.

3. Álex Rins (spanyol, Kalex) + 4.622
A vb-pontverseny állása: 1. Rins 29, 2. Zarco 28, 3. Lowes és Jonas Folger (német, Kalex) 25-25

MOTO3
1. Danny Kent (brit, Honda) 41:32.287
2. Fabio Quartararo (francia, Honda) + 8.532
3. Efrén Vázquez (spanyol, Honda) + 8.652
A vb-pontverseny állása: 1. Kent 41, 2. Enea Bastianni (olasz, Honda) 33, 3. Quartararo és Vázquez 29-29