MotoGP: Márquez idei második sikere, Rossi ismét a dobogón

2015.07.12. 14:52
Marc Márquez idei második futamgyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
A spanyol Marc Márquez sikerével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság 2015-ös Német Nagydíja a királykategóriában.

A négyszeres világbajnok – és a legutóbbi három szezonját egyaránt első helyen záró – versenyző az idén eddig nem brillírozik, csupán a második alkalommal állhatott fel a dobogó tetejére. A második helyen honfitársa, Dani Pedrosa zárt, míg a harmadik az összetettben élen álló olasz Valentino Rossi lett.

A kilencszeres világbajnok versenyző a gyenge időmérő ellenére hamar feljött a második helyre, de ennél előrébb nem jutott, sőt, csak a harmadik lett. Viszont ezzel együtt is dobogóra állhatott az idei kilencedik futamon is, és növelte előnyét az összetettben a 4. helyen végző Jorge Lorenzóval szemben.

A Moto2-es kategóriában a belga Xavier Simeon hatalmas csatában végzett a francia Johann Zarco előtt az élen, pályafutása első futamgyőzelmét aratva. A vállműtét után versenyző Tito Rabat az utolsó körben veszítette el a harmadik helyet, Zarco így növelte előnyét.

A Moto3-asoknál Danny Kent nagyon sima győzelmet aratott, a szezonban immár az ötödiket.