MotoGP: Márquez hibátlan, megvan a 10. sikere is

2014.08.10. 21:19
Marc Márquez elképesztő sorozata folytatódik (Fotó: Action Images – archív)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában a 2014-es szezon tizedik, indianapolisi versenyén is Marc Márquez győzött, és ezzel beállította Mick Doohan 1997-es rekordját.

A 21 éves világbajnok az első helyről rajtolva, a futam során a leggyorsabb kört is begyűjtve végzett az első helyen. A hondás versenyzőt ezúttal azonban legalább sikerült megszorítani: Jorge Lorenzo nem sokkal elmaradva honfitársától végzett a második helyen.

A dobogó alsó fokára Valenctino Rossi futott be, az olasz egyedüliként ékelődött be a spanyol élmezőnybe, miután Dani Pedrosa és Pol Espargaró követte, így a vb-pontversenyben nagy harcban van Pedrosával a második helyért.

A Moto3-ban kiváló hajrájának köszönhetően Efrén Vázquez győzött, aki ráadásul annak is örülhetett, hogy ez volt első sikere pályafutása során. A spanyol óriási csatában utasította maga mögé az utolsó körben az olasz Romano Fenatit.

A Moto2-ben a finn Mika Kallio végzett az első heklyen a spanyol Maverick Vinales és a svájci Dominique Aegerter előtt. Kallio az összetett élén hét pontra megközelítette az ezúttal csak negyedik helyen záró Esteve Rabatot.