MotoGP: Lorenzo nyert, Dovizioso a 3. helyről esett ki

2018.06.17. 15:03
Jött a „hammer time" és a Lorenzo-győzelem Barcelonában (Fotó: AFP)
Rajt-cél győzelmet aratott a MotoGP Katalán Nagydíján Jorge Lorenzo. A dobogóra továbbá Marc Márquez és Valentino Rossi tudott felállni. Andrea Dovizioso a harmadik helyről esett ki.

Győzelemre tudta váltani a szombaton megszerzett pole pozícióját Jorge Lorenzo, míg a spanyol mögött Marc Márquez és Valentino Rossi ért célba a MotoGP Katalán Nagydíján.

Utóbbi azután örökölte meg a harmadik helyet, hogy Andrea Dovizioso az 5-ös kanyarban kicsúszott, és feladni kényszerült a versenyt. Ugyanebben a kanyarban akadt össze később Nakagami Takaaki és Bradley Smith, ami számukra is a futam végét jelentette.

5. Cal Crutchlow (brit, Honda)
A vb-élmezőny állása: 1. Marc Márquez 115 pont, 2. Valentino Rossi 88, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 77

Dovizioso kicsúszása:

MOTO2:

Bár a pole-ból induló Fabio Quartararo a rajtnál elveszítette az első helyet, később vissza tudta verekedni magát az élre, és megszerezte pályafutása első győzelmét a Moto2-ben. A második Miguel Oliveira lett, míg a harmadik helyen Alex Márquez ért célba.

MOTO2

1. Fabio Quartararo (francia, Speed up)
2. Miguel Oliveira (portugál, KTM)
3. Alex Márquez (spanyol, Kalex)
4. Marcel Schrötter (német, Kalex)
5. Xavi Vierge (spanyol, Kalex)
A vb-élmezőny állása: 1. Bagnaia (olasz, Kalex) 119 pont, 2. Oliveira 188, 3. Márquez 94

MOTO3:

Az izgalmakra nem lehetett panasz a Moto3-as versenyen, két nagy baleset is történt – az első után ráadásul az orvosi központba kellett vinni Albert Arenast. A versenyt végül Enea Bastianini nyerte meg, aki 2016 után tudott ismét győzni. Marco Bezzecchi közvetlenül a célvonal előtt előzte meg Gabriel Rodrigót, így mindössze néhány centiméterrel tudott az argentin előtt célba érni. Ők ketten állhattak még fel a dobogóra.