MotoGP: Lorenzo nyert, az éllovas Rossi harmadik lett

2015.05.03. 15:07
Az élről rajtoló spanyol Jorge Lorenzo győzelmét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíján a MotoGP géposztály viadala. Második helyen honfitársa, Marc Márquez végzett, míg harmadikként az összetettben élen álló olasz Valentino Rossi érkezett be. Lorenzo futamgyőzelmével összetettben feljött a harmadik helyre.

Ezúttal Lorenzo ünnepelhetett a dobogó tetején (Fotó: Reuters)

A Moto2-ben német, a Moto3-ben brit siker született. Moto2-ben az összetettben második helyen állóJonas Folger csökkenteni tudta hátrányát az éllovasként második Johann Zarcóval szemben. Moto3-ben az éllovas Danny Kent nyert, így az ő előnye nőtt riválisaival előtt.

Moto2-ben a cél előtti utolsó kanyarban Tito Rabat állt a második helyen, Alex Riins a harmadik helyen haladva azonban gondolt egy merészet, és előzni próbált. Utóbbi első kereke viszont összeakadt Rabat hátsó kerekével. Riins kicsúszott – végül visszajött, de csak a 18. helyen intették le –, Rabat pedig egy pozíciót csúszott hátrébb. Ugyanis amíg ő a célegyenesben az egyensúlyát és a sebességét kereste, addig nevető harmadikként Johann Zarco elhúzott mellette, és dobogóra léphetett egy olyan versenyen, amelyen erre a hajrában már aligha számított.