MotoGP: Lorenzo győzelemmel búcsúzott a Yamahától

2016.11.13. 15:18
Jorge Lorenzo győzelemmel ünnepelte 250. nagydíját (Fotó: AFP)
Győztes búcsúk sorozatát hozta a gyorsaságimotoros-vb Valenciai Nagydíja. A királykategóriában a spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott.

Jorge Lorenzót 2017-ben már Ducatin láthatjuk, a 250. nagydíján azonban szépen búcsúzott a Yamahától. A pole-ból indulva megnyerte a MotoGP futamát, másodikként a világbajnok Marc Márquez ért célba, míg a dobó harmadik fokára Andrea Iannone állhatott fel.

Johann Zarco nemcsak világbajnoki címmel, hanem futamgyőzelemmel köszönt el a Moto2-től. A következő idényben a MotoGP-ben repesztő francia nagy csatát vívott Franco Morbidellivel, akit a végén Thomas Lüthi is megelőzött.

A Moto3 versenyét a világbajnok Brad Binder nyerte meg. A jövőre már a Moto2-ben induló 21 éves dél-afrikai a 22. helyről tört az élre, stílszerűen búcsúzva a géposztálytól.