MotoGP: idő kérdése volt - Marc Márquez világbajnok!

2014.10.12. 09:00
Marc Márquez megvédte címét a királykategóriában (Fotó: Reuters)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján a pontversenyt vezető Marc Márquez a második helyen ért célba, ezzel összetettben behozhatatlan előnyre tett szert a futamot a harmadik helyen záró Valentino Rossi előtt. A 21 éves spanyol minden idők legfiatalabb versenyzője, aki egymást követő két évben hódította el a világbajnoki címet a királykategóriában.

Látva, hogyan alakul a MotoGP 2014-es szezonja, nem az volt a kérdés, hogy ki lesz a világbajnok, hanem, hogy Marc Márquez mikor alakít ki ledolgozhatatlan különbséget riválisaival szemben.

Az első tíz futamon diadalmaskodó spanyol a legutóbbi öt versenyből csak egyet nyert ugyan meg, de így is utcahosszal vezet kihívói előtt – a Japán Nagydíjon harmadik helyen célba érő olasz Valentino Rossit 82 ponttal előzi meg. Kis túlzással mellékes, hogy a magyar idő szerint vasárnap kora reggel rendezett GP Márquez honfitársa, Jorge Lorenzo sikerével zárult.

A Moto2-ben Thomas Lüthit, a Moto3-ban Marc öccsét, Álex Márquezt intették le elsőnek, aki bátyjához hasonlóan vezeti kategóriája pontversenyét. A „kis Márquez” a győzelmét az F1-es Japán Nagydíjon elszenvedett balesete óta kritikus állapotban kórházban fekvő Jules Bianchinak ajánlotta.