MotoGP: Márquez bukott, idei első győzelmét aratta Rossi

2014.09.14. 14:53
Valentino Rossi az első győzelmét ünnepelhette 2013-ban (Fotó: Action Images)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján először nyert idén a királykategóriában Valentino Rossi, a címvédő Marc Márquez pedig először nem állhatott fel a dobogóra.

A MotoGP géposztályban Márquez a 10. körben a második helyen állt, amikor elesett. Végül befejezte a futamot, de a 15. hely csak egy pontot hozott számára. A hazai közönség előtt versenyző Valentino Rossi több mint egy év után nyert ismét. Másodikként Jorge Lorenzo, harmadikként Dani Pedrosa zárt.

A 35 éves Rossi 2009 óta először győzött a misanói San Marinó-i GP-n, és az első motoros lett, aki karrierje során átlépte az 5000 pontos határt.

A Moto2-ben a listavezető Esteve Rabat nyert, így növelte az előnyét Mika Kallióval szemben.

A Moto3-ban az összetett első három helyén álló versenyzők mind dobogósok lettek, ám itt fordított sorrendben. A harmadik helyezett Jack Miller nyert, megelőzve Alex Márquezt és Alex Rinst.