NSO/MTI 2017.08.13 15:46 Frissítve: 2017.08.13 20:53

MotoGP: Dovizioso nyerte a nagy csatát Spielbergben

A Ducatival versenyző Andrea Dovizioso sikerével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság Osztrák Nagydíja. Az olasz pilóta két spanyol, Marc Márquez és Dani Pedrosa előtt végzett a sok előzéssel tarkított száguldásban.

Így vette át a vezető helyet Dovizioso Márqueztől

Dovizioso idén harmadszor nyert futamot. Az összetettben második olasz hátránya 16 pontra csökkent az élen álló Márquezzel szemben, akit az Osztrák Nagydíj hajrájában nagy csatában tartott maga mögött.

A Moto2 és a Moto3 géposztályban az összetettben élen álló Franco Morbidelli, illetve Joan Mir diadalmaskodott, előnyük így tovább nőtt.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, OSZTRÁK NAGYDÍJ
MOTOGP

1. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati)
2. Marc Márquez (spanyol, Honda) +0.176
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) +2.661
A vb-pontverseny állása: 1. Marc Márquez 174 pont, 2. Andrea Dovizioso 158, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 150

MOTO2
1. Franco Morbidelli (olasz, Kalex)
2. Alex Márquez (spanyol, Kalex) +1.312
3. Thomas Lüthi (svájci, Kalex) +2.544
A vb-pontverseny állása: 1. Franco Morbidelli 207 pont, 2. Thomas Lüthi 181, 3. Aley Márquez 153

MOTO3
1. Joan Mir (spanyol, Honda)
2. Philipp Öttl (német, KTM) +3.045
3. Jorge Martín (spanyol, Honda) +3.377
A vb-pontverseny állása: 1. Joan Mir 215 pont, 2. Romano Fenati (olasz, Honda) 151, 3. Arón Canet (spanyol, Honda) 137

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.02 12:29:44

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

Emanuele Pirro, a Le Mans-i 24 órás ötszörös győztese interjút adott a Nemzeti Sportnak.

2008.10.27 21:17:44

Egyéb autó-motor nemzetisport.hu

2017.08.12 08:37:15

„Az ember minden versenyen tanul valamit, hiszen különböző körülményeket, pályákat, versenyeket ismer meg.”

2017.08.11 09:26:24

„Olimpiai bajnok akarok lenni” – exkluzív interjú a kétszeres Dakar-győztes Nasszer al-Attijah-val.

2017.07.01 11:23:41

Egyéb autó-motor KOHÁN GERGELY

A gyomrod felköltözik az agyad mellé, a füled bedugul, a szemed pedig ki akar folyni a helyéről.