T. I. 2019.08.11 14:30 Frissítve: 2019.08.11 16:00

MotoGP: Dovizioso legyőzte Márquezt Ausztriában

Andrea Dovizioso állhatott fel a dobogó legfelső fokára a gyorsaságimotoros-vb (MotoGP) Osztrák Nagydíján. Az olasz versenyző az utolsó kanyarban tudta megelőzni az összetettet továbbra is magabiztos előnnyel vezető Marc Márquezt.

Az utolsó négy kört Marc Márquez (93) kezdte az élen, de Andrea Doviziosónak (04) volt válasza (Fotó: AFP)

Hiába indult a pole-ból, a rajt után nem sokkal már csak az ötödik helyen állt Marc Márquez. A spanyol azonban hamar megkezdte a felkapaszkodást, a negyedik kör végén már Andrea Doviziosót támadta az elsőség visszaszerzéséért, majd az ötödikben meg is előzte az olaszt. Elszakadni viszont nem tudott a ducatistól, egy másodperc fölé csak elvétve szökött a kettejük közti különbség.

Kilenc körrel jártunk a vége előtt, amikor Dovizioso, aki az idénynyitó Katari Nagydíj óta az első futamgyőzelméért hajtott, visszaelőzte hondás riválisát.

Marquez előnye összetettben ezzel együtt is 58 pont a második helyen álló Doviziosóval szemben.

Ezúttal az olasz volt az, aki hiába próbálkozott, nem tudta leszakítani Márquezt. Három kör volt vissza, amikor a spanyol újra akcióba lendült, a harmadik, majd a negyedik szektorban is oda-vissza előzgették egymást, végül a célegyenes végén – fél kör alatt – az ötödik helycserével Márquez stabilizálta helyét az élen.

Az utolsó kör előtt Dovizioso egy jó kigyorsítással a célegyenesben még a spanyol mellé, sőt elé is ért, de az összetett éllovasa ezt a támadást még visszaverte. Csakhogy az utolsó kanyarban az olasz még egyszer nekiveselkedett az előzésnek, s meg is csinálta, így az utolsó bő 100 méteren lehajrázva hondás riválisát.

A harmadik helyen Fabio Quartararo ért célba, míg Valentino Rossi negyedik lett.

3. John McPhee (brit, Honda) +1.105
Az állás: 1. Lorenzo Dalla Porta 156 pont, 2. Arón Canet 154 pont, Arbolino 113 pont

2019.08.11 22:25:47

Egyéb autó-motor L. P. I.

A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

2019.07.09 21:13:28

Egyéb autó-motor T. A.

A Hungaroring Classic különleges autóverseny a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek autócsodáival. (x)

2019.07.07 16:13:46

Egyéb autó-motor nemzetisport.hu

Nem csupán a héttagú szakmai zsűri döntése alapján hirdetnek győztest, hanem a közönség szavazatai alapján is. (x)