MotoGP: a vb-éllovas spanyol 22 éves rekordot állított be

2014.05.04. 16:31
Márquez győzelemmel ünnepelte a századik versenyét (is) (Fotó: Reuters)
Akárcsak a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának első három futamát, a Spanyol Nagydíjat is Marc Márquez nyerte meg, és Mick Doohan 1992-es teljesítménye óta az első versenyző, aki négy győzelemmel kezdi az évadot. A dobogó második fokára Valentino Rossi, a harmadikra Dani Pedrosa állhatott fel. A vb-éllovas Márquez – aki pályafutása 100. versenyén van túl – előnye az összetettben már 28 pont honfitársa előtt.

A Moto2 géposztály e hétvégi versenye a finn Mika Kallio sikerével végződött, aki ezt megelőzően a tavalyi Cseh Nagydíjon diadalmaskodott. A második helyet Dominique Aegerter, a harmadikat Jonas Folger szerezte meg, a világbajnoki pontversenyt vezető Esteve Rabat negyedikként zárt.

A Moto3-ban Romano Fenati duplázott, hiszen a múlt hétvégi argentin futam is az ő sikerével zárult – az olasz versenyző két spanyolt, Efren Vázquezt és Alex Rinst utasította maga mögé. A vb-éllovas (Jack Miller) ebben a kategóriában is a negyedik helyen fejezte be a versenyt.