MotoGP: a 700. te magad légy! – Márquez nyert

KOVÁCS NIKOLETTKOVÁCS NIKOLETT
2015.08.09. 22:10
Márquez nyert Indianapolisban (Fotó: Reuters)
A spanyol Marc Márquez diadalmaskodott a királykategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Indianapolisi Nagydíján.

Két Honda–Yamaha párharc is színesítette az Indianapolisi Nagydíjat. Az első helyért Jorge Lorenzo és Marc Márquez küzdött 27 körön keresztül, míg a harmadik pozícióért Dani Pedrosa és Valentino Rossi, igaz nekik kevesebb kör jutott együtt.

Ahogy sejthető volt a Doktor és csapata megint talált valamit a reggeli bemelegítő edzésen, így egy jó rajtot követően már az első körben ötödik volt. Körről-körre faragva a tizedeket, a táv felénél utolérte Dani Pedrosát, sőt, kilenc körrel a leintés előtt meg is előzte őt, de a spanyol nem adta fel a harcot és öt körrel később visszaelőzte a kilencszeres világbajnokot.

Eközben az élen Lorenzo haladt Márquezzel a nyakán. A 23. körben hiába futotta meg Lorenzo a verseny leggyorsabb körét, Márquez 27 ezreddel még nála is gyorsabbat futott, ami egyben új pályacsúcsot is jelentett.

És még valamit, az ifjabb spanyol támadni fog. Támadt is, és három körrel a leintés előtt átvette a vezetést, amit többet nem is adott ki a kezéből.

Rossi nem véletlenül küzdött nagyon a harmadik helyért. Ha negyedik marad, Lorenzo pedig nyer, akkor egyetlen pontra olvadt volna az előnye, végül azonban mindkét párharcban fordul a kocka, így Lorenzo „csak” négy pontot hozott az olaszon, aki most kilenc ponttal vezeti a bajnokságot. Ráadásul a Doktor így továbbra is elmondhatja, hogy idén eddig minden futamon a dobogón végzett.

Márquez tehát továbbra is veretlen Amerikában a MotoGP-sek között. Ez az első hely ráadásul a Hondának is mérföldkő, egészen pontosan a 700. világbajnoki győzelem minden kategóriát figyelembe véve.

A legelső győzelmüket Tom Phillis szerezte a 125kcm-esek között 1961-ben Spanyolországban. A 300. jubileum a spanyolok első királykategóriás világbajnokához, Alex Criville-hez kötődik (1992 Hollandia), az 500. Valentino Rossihoz (2001 Japán, 500kcm), míg a 600. Dani Pedrosához (2005 Ausztrália, 250kcm).