nemzetisport.hu 2015.11.08 12:16 Frissítve: 2015.11.08 12:42

Moto3: Kent révbe ért, 1977 után újra brit világbajnok

A szezonzáró Valenciai Nagydíjon elért kilencedik helyével Danny Kent lett a Moto3 2015-ös világbajnoka, ezzel 1977 után jegyezhettünk fel ismét brit gyorsasági vb-győztest. A futamot a szezonban nagyot hajrázó portugál Miguel Oliveira nyerte meg, de ez sem volt elég számára az összetettbeli előzéshez.

Kent végül nem szórakozta el a vb-címet (Fotó: motogp.com)

Kent előnye 110 pont is volt az összetettben, így már jóval korábban világbajnok lehetett volna, de a hazai versenye után többet is hibázott, ezzel lehetőséget teremtett Miguel Oliveirának. A britnek ugyanakkor két pont is elég volt az utolsó futamon a biztos elsőséghez, így próbált kerülni minden kockázatot. A portugál a tőle telhető maximumot hozta, megnyerte a futamot, de ez kevés volt a kilencedik helyen beérő riválisával szemben (érdekesség, hogy jövőre csapattársak lesznek a Moto2-ben).

Legutóbb 1977-ben volt brit gyorsasági világbajnok, akkor Barry Sheene nyert az 500 köbcentisek mezőnyében.