Michelisz Norbert számára is elkezdődik az idény

2011.04.23. 09:59
null
Michelisz Norbert narancs-fekete BMW-vel száll harcba a vb-pontokért
Címkék
A hét végén Michelisz Norbert és a Zengő Dension Team számára is megkezdődik a túraautó-világbajnokság (WTCC) idei szezonja. A brazíliai nyitó futam után a belgiumi Zolderben tartják meg a vb szeptemberig tartó, június elején a Hungaroringre is ellátogató európai szakaszának első két versenyét.

A 26 esztendős Michelisz Norbert először állhat rajthoz a csapat vadonatúj, hátsókerék-hajtású BMW 320 TC típusú versenyautójával. Az újoncok számára kiírt Rookie Challenge tavalyi győztese idén az összetett értékelés mellett a Yokohama Drivers' Trophy-ért is megküzdhet.

A jelenlegi szezonban öt különböző típusú autó van jelen: a Chevrolet gyári csapattal indul, a Volvo egy félgyári versenyautót nevez, míg a BMW és a SEAT privát csapatoknak szállít kocsikat (az előbbi kétfélét is).

„Zolder versenypályája nem kifejezetten gyors, ellenben nagyon fékgyilkos – mondta a pénteki tesztet és a szombat délelőtti szabadedzést is a 21 fős mezőnyből tizenhatodikként záró Michelisz Norbert. – Kissé Monzához és a tavalyi marrakesi viadalhoz tudnám hasonlítani, de itt nem érünk el olyan magas végsebességeket, mint a másik két helyszínen. Annyiban viszont hasonlítanak egymáshoz, hogy állandóan kemény fékezések és sikánok törik meg a ritmust. Nincs is igazi ritmusa a pályának, tavaly ez jelentette számomra az igazi problémát. Ráadásul előzni sem nagyon lehet."

A versenyhétvégén két futamot rendeznek, a rajtsorrendek a két részre bontott szombati időmérő edzésen dőlnek el. A futamokon a Formula–1-hez hasonlóan a legjobb tíz versenyzőt pontozzák, a győztes 25 pontot kap, a tizedik helyezett pedig egyet.

Az időmérőt szombaton 14 órától az Eurosport2, a futamokat vasárnap déltől, illetve 13 órától az Eurosport élőben közvetíti.

Legfrissebb hírek

NHL: a ligaelső otthonában nyert a ligautolsó

Amerikai sportok
8 perce

Bárány Donát: Szerettem volna bizonyítani a szövetségi kapitánynak

Magyar válogatott
37 perce

Csütörtöki sportműsor: a Szeged a férfi kézi BL-ben, a Fehérvár az ICEHL-ben szerepel

Minden más foci
8 órája

Bárány: Rossi számíthat az NB I-esekre; Olasz futballgyász

E-újság
8 órája

Felbecsülhetetlen pacsi – Pór Károly publicisztikája

Magyar válogatott
8 órája

Meseföldről jöttek… – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
8 órája

Hatgólos hátrányból fordított a Nantes a GOG ellen a férfi kézilabda BL rájátszásában

Kézilabda
8 órája

Női röplabda CEV-kupa: Németh Anették hátrányban a döntőben

Röplabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik