GP3: Kiss Pál Tamás rajtbüntetést kapott Monzában

2012.09.07. 13:09
Címkék
Kiss Pál Tamás a 7. helyen zárta a GP3-as sorozat monzai záró versenyhétvégéjének első szabadedzését. A magyar pilóta a tréning hajrájában összeütközött a brazil Fabiano Machadóval, amiért tíz rajthelyes büntetéssel sújtották. Kissnek ez a harmadik idei büntetése.

„Végre jól megy az autó, itt vagyok Monzában, az egyik kedvenc pályámon, erre most itt ez az újabb büntetés, nehéz erre bármit is mondani" – kommentálta a döntést az érthetően csalódott pilóta, majd az eset részleteire is kitért.

"Sokáig vezettem az edzést, majd a bokszkiállások előtt a 3. helyen álltam. A pályára visszatérve az első gyors körömben rögtön javítottam a korábbi legjobb szektoridőimen, és ha a harmadik szektorban is tartani tudtam volna a tempót, akkor valószínűleg újra visszaálltam volna az élre – mondta Kiss Pál Tamás – Utolértem Machadót, akinek lengették a kék zászlót, ő mégis annyira későn fékezett, hogy nekem a pálya poros oldalán kellett féktávot vennem. Sajnos, ahogy a fékre léptem, elindult az autó eleje, és innentől már nem tudtam elkerülni az ütközést. A videofelvételek alapján úgy tűnik, mintha ráhúztam volna a kormányt Machadóra, ám hiába nagyíttattam ki a képet és mutattam meg mindenkinek, hogy egyenesen áll a kormány a kezemben, hiába mondtam, hogy a riválisom nem tartotta tiszteletben a kék zászlós jelzést, engem büntettek meg."

"Sokáig vezettem az edzést, majd a bokszkiállások előtt a 3. helyen álltam. A pályára visszatérve az első gyors körömben rögtön javítottam a korábbi legjobb szektoridőimen, és ha a harmadik szektorban is tartani tudtam volna a tempót, akkor valószínűleg újra visszaálltam volna az élre – mondta Kiss Pál Tamás – Utolértem Machadót, akinek lengették a kék zászlót, ő mégis annyira későn fékezett, hogy nekem a pálya poros oldalán kellett féktávot vennem. Sajnos, ahogy a fékre léptem, elindult az autó eleje, és innentől már nem tudtam elkerülni az ütközést. A videofelvételek alapján úgy tűnik, mintha ráhúztam volna a kormányt Machadóra, ám hiába nagyíttattam ki a képet és mutattam meg mindenkinek, hogy egyenesen áll a kormány a kezemben, hiába mondtam, hogy a riválisom nem tartotta tiszteletben a kék zászlós jelzést, engem büntettek meg."

Kiss korábban a silverstone-i esős szabadedzésen a 2. helyen végzett, ám utólag tíz rajthelyes büntetést szabtak ki rá sárga zászló figyelmen kívül hagyása miatt. Később a Hungaroringen a második futamon elért 3. helyétől fosztották meg utólag, amiért a bokszutcából kifelé jövet keresztezte a fehér záróvonalat.

Legfrissebb hírek

„Most már mindenki Hollandiáról beszél” – Jaap de Groot szerint az oranje a vb-címért érkezett Amerikába – NS-exkluzív

Foci vb 2026
17 perce

Messinek százéves szurkolója is akadt a lelátón

Foci vb 2026
17 perce

Messi meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját, majd a 18.-at is – nézze meg mindet!

Foci vb 2026
20 perce

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
20 perce

Messi tizenegyest hibázott, majd vb-rekordot jelentő duplával győzelemhez segítette Argentínát

Foci vb 2026
42 perce

Az utolsó pillanatokban Messi ismét betalált, 2–0-ra győzött Argentína!

Foci vb 2026
46 perce

A norvég szurkolótábor bemutatja: evezőkkel hajtott metró!

Foci vb 2026
1 órája

A portugál Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik