Nemzetisport.hu 2012.10.21 12:31 Frissítve: 2015.01.10 01:20

Cortese már ünnepelhet, Márquez még nem

A gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján a Moto3-asok futama után világbajnokot avattak Sandro Cortese személyében, a Moto2 kategóriában azonban az éllovas Marc Márquez bukott a vizes pályán, így itt még nem dőlt el a vb-cím sorsa. A MotoGP-ben Dani Pedrosa diadalmaskodott egy megrövidített futamon, és 23 pontra megközelítette a pontversenyt vezető Jorge Lorenzót.

Sandro Cortese élete első világbajnoki címét ünnepelhette (Fotók: Reuters)

MOTO3

Sandro Cortese nyerte meg a Moto3-asok versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, így két futammal a vége előtt megnyerte a pontversenyt. A 22 éves versenyző az első vb-címét szerezte meg.

Cortese sokáig a harmadik, majd a második helyen haladt a hazai pályán szereplő, szintén KTM-mel száguldó Zulfahmi Khairuddin és honfitársa, Jonas Folger mögött. Bár ez is bőven elég lett volna neki világbajnoki elsősége bebiztosításához, az utolsó körben megelőzte a malajziai motorost is, így idei negyedik futamgyőzelmével ünnepelheti újonnan elhódított címét. A másodikként beérő Khairuddin annak ellenére boldog lehet, hogy 28 ezredmásodperccel lemaradt az első helyről, hiszen a maláj motorsport első vb-dobogós helyezése fűződik a nevéhez.

Az olasz apától és német anyától származó Cortese előtt legutóbb 1993-ban ünnepeltek német világbajnokot – Dirk Raudies személyében – a legkisebb géposztályban, míg a Moto3-nak nevezett kategóriának ő lett az első bajnoka.

MOTO2

A vizes pályán bukó Marc Márquez kiesett, a pontversenyben mögötte álló Pol Espargaró viszont a 11. helyével szerzett 5 pontot, így Márquez még nem nyerte meg a vb-t.

A futamot a hatalmas eső miatt öt körrel a vége előtt piros zászlóval leintették, és a győztes az ekkor élen haladó San Marinó-i Alex De Angelis lett, aki először állhatott a dobogó tetejére ebben a szezonban. Márqueznek két futammal a vége előtt 48 pontos előnye van a második helyen álló Espargaróval szemben. A futamgyőzelemért 25 pont jár.

MOTOGP

A királykategória képviselői már eleve nagy csúszással rajtolhattak el, de az időjárás később sem volt sokkal kegyesebb hozzájuk. Az egyre nagyobb intenzitással ömlő esőben sorra estek el a versenyzők, végül újra előkerült a piros zászló. Néhány percig még vártak a versenybírók, de mivel a helyzet nem javult, bejezettnek tekintették a viadalt, amelyet így az élen álló Dani Pedrosa nyert meg, a második Jorge Lorenzo, a harmadik Casez Stoner lett. Pedrosa ezzel 23 pontra csökkentette a hátrányát az összesítésben vezető Lorenzóval szemben.

Egyéb autó-motor nemzetisport.hu

Adatbankunkban nyomon követhetik az idény közben a sorozat eredményeit.

2019.02.16 23:07:10

Egyéb autó-motor KOVÁCS NIKOLETT

„Számomra egy szép kihívás bebizonyítani, hogy ebben a korban is lehet valaki versenyképes.”

2018.11.15 13:12:44

Európa legnépszerűbb crossoveréhez teljesen új benzines hajtásláncok érkeztek. (x)

2018.11.11 23:41:20

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

Az utolsó métereken dőlt el a futamgyőzelem és az abszolút bajnoki cím sorsa a nyíregyházi idényzárón.

2018.10.25 13:13:45

Ez a negyedik, Sunderlandben gyártott modell, mely elérte az egymilliós darabszámot (x).