A spanyolok taroltak Indianapolisban

2012.08.19. 22:13
Dani Pedrosa meggyőző fölénnyel nyert a királykategóriában (Fotó: Action Images)
Mindhárom kategóriában spanyol győzelem született a gyorsaságimotoros-vb indianapolisi nagydíján. MotoGP-ben Dani Pedrosa, Moto2-ben Marc Márquez, Moto3-ban pedig Luis Salom diadalmaskodott.

A MotoGP versenyének elején Ben Spies megelőzte Dani Pedrosát, a kettős ezután egymással csatázott, a harmadik helyen haladó Jorge Lorenzo – aki az élmenők közül egyedüliként lágy hátsó gumival ment – tisztes távolságból figyelte őket.

Pedrosa 24 körrel a vége előtt megelőzte Spiest, aki két körrel később motorhiba miatt kiállni kényszerült. Ezután a bokatörése és szalagszakadása miatt fájdalomcsillapítóval motorozó Casey Stoner az ötödik helyről visszacsúszott a hetedikre, Andrea Dovizioso és Stefan Bradl mögé.
Pedrosát az sem zavarta meg, hogy 12 körrel a vége előtt kis híján elesett, így is megnyugtató előnnyel szerezte meg idei második futamgyőzelmét. A másodikként célba érő, a világbajnoki pontversenyt vezető Lorenzo előnye így 18 pontra csökkent, a hősies teljesítménnyel negyedik helyet szerző Stonertől viszont ellépett.

Moto2-ben teljes spanyol siker született, a dobogóra csak az ibériai ország versenyzői állhattak fel. A győzelmet megszerző Marc Márquez 39 ponttal vezet összetettben Pol Espargaró előtt, aki második lett. A harmadikként beérő Julián Simón a 2011-es Portugál Nagydíj óta először végzett dobogós helyen.

A Moto3-asoknál csak az utolsó kör döntött, ebben Luis Salom, Sandro Cortese és Maverick Vinales „gyilkolta" egymást, végül Salom jött ki a legjobban a dologból, így elkönyvelhette élete első futamgyőzelmét a gyorsaságimotoros-vb-n. A második Cortese lett, Vinales viszont az utolsó körben bukott, és nem tudta befejezni a versenyt. Az éllovas Cortese így 29 pontos előnnyel bír a második helyen álló Vinalesszel szemben.