Női BL: Jakabfi gólpasszokkal tért vissza a pályára

2014.11.12. 18:53
A női labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében Marozsán Dzsenifer együttese, a Frankfurt a hazai 5–0-s siker után idegenben 4–0-ra nyert az olasz ASD Torres Femminile Sassiari ellen.

A magyar származású támadó a sikerből egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét, így négy meccsen már három plusz négynél jár.

Jakabfi Zsanett klubja, a Wolfsburg szintén kiütéses sikerekkel jutott tovább, az MTK-t kiejtő osztrák Neulengbach elleni idegenbeli 4–0 után otthon 7–0-ra nyert. A márciusi sérülése után az első csapatba először nevezett magyar játékos a 63. percben állt be, és két minutummal később ő készítette elő Selina Wagner második gólját, majd a ráadásban Vanessa Bernauernek is gólpasszt adott.

A 2011-ben és 2012-ben BL-győztes, 2013-ban döntőt játszó Lyon hazai pályán meglepetésre kikapott a Paris Saint-Germaintől, így – mivel a francia fővárosban nem bírtak egymással a felek – búcsúzott a további küzdelmektől.