BL, H-csoport: Zenit-uralom, hozta a kötelezőt a Valencia

2015.10.20. 22:42
Háromból három: Hulkék megállíthatatlanul robognak a H-csoportban (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a Zenit harmadik meccsét is megnyerte, a Lyon elleni 3–1-es győzelem után 9 ponttal vezeti a csoportot a Gent ellen otthon nyerő Valencia előtt.

ZENIT–LYON

Két győzelemmel a háta mögött fogadta a Zenit a Lyont, amit azt jelentette a szentpéterváriak számára, hogy gyakorlatilag azért hajthattak, újabb nagy lépést tegyenek a továbbjutásért. Artyom Dzjuba gyorsan meg is adta a mérkőzésnek az alaphangot: a sorozatban a Zenit ötödik meccsén betaláló támadó Oleg Satov passza után használta ki, hogy a Lyon védelmének közepe kifejezetten lyukas, és már a 3. percben a bal alsó sarokba helyezett. 1–0

A hazaiak nem érdemtelenül vonultak előnnyel a szünetre, miközben szurkolóikat a hangszórókból az egyébként Zenit-szurkoló Leningrád rockbanda zenéje (meg miegymás) fűtötte. Fordulás után viszont Alexandre Lacazette leheletfinom sarokmozdulattal hűtötte a péterváriak kedélyét – a francia csatár taníthatatlan mozdulattal továbbította a jobb alsóba a labdát Jallet pattogós beadása után. 1–1

Gyorsan, hét perc után visszavette viszont a vezetést a Zenit: a gólt Hulk szerezte, a szezonbeli BL-meccseken bombaformát mutató brazil támadó (3 gól, 2 assziszt) 30 méterről óriási erővel zúdította a labdát a kapu jobb oldalába. 2–1

A Zenit kézben tartotta a meccset, és egy kontra végén Danny góljával a 83. percben be is biztosította a három pontot. André Villas-Boas csapata 3–1-re nyert, három meccsen kilenc pontot szerzett, és nagyon közel jár a továbbjutáshoz.

VALENCIA–GENT

A csoport másik meccsén a Valenciának kellett hoznia hazai pályán a kötelezőt a Gent ellen, és ez kisebb döccenővel sikerült is. A Mestallában is már a meccs elején vezetést szerzett a hazai csapat, egy jobb oldali beadás után Paco Alcácer még nem tudta kapura irányítani a labdát, de Szofian Feguli érintése után már a kapuban kötött ki. 1–0

A Gent a 40. percben a semmiből egyenlített, amikor a korábbi videotonos, Renato Neto passzát Thomas Foket remek mozdulattal továbbította a kapu jobb oldalába. 1–1

A győzelmet végül egy öngól hozta el a „denevérek” számára: Joao Cancelo beadása lejött a felső lécről, de José Gaya lövésébe Sztefan Mitrovics rosszul ért bele, ezzel nyert 2–1-re a Valencia.