Történelmi wolfsburgi tett, nyolc között a „farkasok”

2016.03.08. 20:40
André Schürrle gólja végképp eldöntötte a párharcot (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Wolfsburg hazai pályán André Schürrle góljával 1–0-ra nyert a Gent ellen, ezzel kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel a legjobb nyolc közé jutott. A német csapat története során először jutott a legrangosabb európai kupasorozat negyeddöntőjébe. A Bayern München után a Wolfsburg a második német együttes, amelyik oda-vissza nyerni tudott a BL nyolcaddöntőjében.

A VfL Wolfsburg 3–2-es előnyből várhatta a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóját a Volkswagen Arénában a Gent ellen.

A mérkőzés kezdeti szakaszában egyik csapat sem tudta magához ragadni a kezdeményezést. Sem a németek, sem a belgák nem tudtak mezőnyfölénybe kerülni. A 13. percig kellett várni az első hazai lehetőségére, amikor André Schürrle laposan passzolt középre a jobb szélről, Max Kruse két védővel a nyakán lefordult, ám lövése elkerülte a kaput. Öt perccel később jött a következő hazai lehetőség, Josuha Guilavougi eresztett el egy bombát 20 méterről, a vendégek kapusa szögletre hárított.

Rendre próbálkoztak a vendégek is, ám a „farkasok" védelme nem engedett nagy teret a belga együttesnek. Az első játékrész második felében jobban próbált dominálni a német csapat, de igazán nagy helyzet egyik oldalon sem volt.

A második félidőben rákapcsolt a Gent, tudván, minimum két gólt kell szereznie a továbbjutáshoz. A belgák próbálkozásai eredménytelenek maradtak, de a hazaiak sem tudtak gólt szerezni. Hiába adódtak helyzetek itt is, ott is, az utolsó passzok, a lövések pontatlanok voltak. A vendégek edzője, Hein Vanhaezebrouck a 68. percig várt első cseréjével, innentől a csapata mindent egy lapra feltéve támadott.

André Schürrle a 74. percben eldöntötte a továbbjutást, remek labdát kapott középen Julian Draxlertől, majd a kapuba lőtt (1–0). Remek ütemben érkezett az egy héttel ezelőtt a Bundesligában mesterhármast jegyző támadó.

A mérkőzés hátralevő részében a Wolfsburg több energiát mozgósított a védekezésre, így maradt az 1–0. A két mérkőzést figyelembe véve megérdemelten jutott tovább a német gárda.

BAJNOKOK LIGÁJA

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
WOLFSBURG (német)–GENT (belga) 1–0
(0–0)
Wolfsburg, Volkswagen Aréna, 23 457 néző. V: Skomina (szlovén)
WOLFSBURG: Casteels – Träsch, Knoche, Dante, R. Rodríguez – Guilavogui, Luiz Gustavo – Arnold (Vieirinha, 83.), Draxler (Caligiuri, 78.), Schürrle (M. Schäfer, 89.) – M. Kruse. Vezetőedző: Dieter Hecking
GENT:
Sels – Rafinha (Foket, 78.), L. Nielsen, Gershon, Asare – Dejaegere, Renato Neto, Kums, Matton (Saief, 68.) – Milicevic, Simon (K. Coulibaly, 70.). Vezetőedző: Hein Vanhaezebrouck
Gólszerző:
Schürrle (74.)

Továbbjutott: a Wolfsburg, 4–2-es összesítéssel

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Wolfsburg hazai pályán 1–0-ra győzött a Gent ellen, ezzel kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

91. perc: Dejaegere bombázott a kapu fölé tizennyolc méterről.

89. perc: A mérkőzés eddigi egyetlen gólszerzője, André Schürrle hagyta el a pályát, helyére Schäfer állt be.

87. perc: Coulibaly okozott zavart a hazai kapu előtt, ám Casteels ha nehezen, de megfogta a labdát.
84. perc:Vieirinha lőtt harminc méterről, de a vendégkapus egy könnyed vetődéssel hárított.

83. perc: Újabb hazai csere: Arnold le, Vieirinha be.

82. perc: Träsch tüzelt egy remek lefordulás után, de Sels ezt magabiztosan megfogta.

78. perc: A gólpasszt adó Draxler helyére Caligiuri állt be a hazaiaknál, míg a belgáknál Rafinhát Foket váltotta.

77. perc:Arnold lőtt kiszorított helyzetből, de Sels ütni tudta a labdát.

74. perc: GÓL! VEZET A WOLFSBURG! Draxler verte meg Asarét egy az egyben a jobb szélen, majd az alapvonalról középre gurított, ahol ANDRÉ SCHÜRRLE futtában, hat méterről a kapu közepébe vágta a labdát. 1–0

74. perc: Kruse bal oldali beadását húzta le Sels.
72. perc: Ezúttal Dejaegere próbálkozott, de a tizenhat méterről eleresztett lapos lövése elsuhant a bal alsó mellett.
71. perc: Egy kontra végén Schürrle került helyzetbe, de lövésébe Gershon beleért, így a labda szögletre pattant.
70. perc: A frissen beállt Coulibaly lőtt azonnal, de a középre tartó labdáját Casteels könyedén fogta.

70. perc: Sőt, Hein Vanhaezebrouck újabb változtatásra szánta el magát: Simon le, Kalifa Coulibaly be.

68. perc: Cserélt a Gent: Matton helyére Kenny Saief állt be.

67. perc: Dejaegere terült el a földön, miután Dantéval ütközött.
65. perc: Träsch lőtte élesen a kapu elé a labdát, ám beadása nem talált társat.
63. perc: Milicevic kerülhetett volna helyzetbe, ám nem tudta átvenni a felívelt labdát.
61. perc: Előbb Rodríguez, majd Luiz Gustavo vállalkozott lövésre távolról, ám egyikőjük próbálkozása sem találta el a kaput.
58. perc: Simon robogott az alapvonalig, majd visszagurította a labdát, amelyet Milicevic lőtt futtában a jobb felső sarok mellé.

56. perc: Rodríguez végezte el a sarokrúgást a másik oldalról, amelyre Luiz Gustavo érkezett a legjobb ütemben, de Sels ezúttal is a helyén volt, és egy gyors mozdulattal hárított.

55. perc: Draxler jobbról érkező szöglete után Dante fejelt, de egy vendégvédő fejéről ment ki a labda, így újabb szöglet következett.
52. perc: Rodríguez huszonhat méterről a sorfalba bombázta a pontrúgást.
51. perc: Kums rántotta le Arnoldot, amit követően jó helyzetből lőhet szabadrúgást a Wolfsburg.
50. perc: Draxler távoli lövése a lelátón kötött ki.
49. perc: Renato Neto állította meg szabálytalanul az ellenfelét.
48. perc: Kums iramodott meg, majd huszonötről lőtt, de próbálkozásába beleálltak a hazaiak.
47. perc:
Csere egyik oldalon sem történt, változatlan felállásban folytatják a csapatok.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a németek kezdték a második félidőt.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

45+1. perc: Draxler szabadrúgása után Sels és Dante ütközött, a brazil hátvéd pedig rövid ideig a földön maradt, ám úgy néz ki, nincs nagyobb baja.
45. perc: Matton borította fel Träscht a felezővonalnál, amiért szabadrúgást kaptak a németek.
43. perc: Milicevic kereste Mattont egy tizenhatoson belülre löbbölt labdával, azonban kiugratása hosszúra sikeredett.
40. perc:
Az első meccs hőse, Draxler húzta a lábát, ám egyelőre folytatni tudja a játékot.
39. perc:
Dante ívelte középre, ám ez sem találta meg Krusét, Nielsen fejelte haza a labdát.
36. perc:
Dejaegere emelte középre a labdát, ám Dante ezt is eltakarította a tizenhatoson belülről.
33. perc: Előbb Rodríguez bal szélről beívelt labdája szállt el mindenki feje felett, majd Schürrle beadását blokkolták a vendégek.

A Gent legutóbbi öt BL-meccsén mindig egygólos különbségű végeredmény alakult ki (három győzelem és három vereség a mérleg).

30. perc: Az elmúlt percekben a Wolfsburg birtokolta többet a labdát, de túlságosan nem erőltette a támadásokat, játékosai inkább a saját térfelükön passzolgattak.
25. perc:
Schürrle kezezését szúrta ki Skomina a félpályánál.
23. perc: Simon tolta befelé a labdát a bal szélről, majd két igazítás után Casteels kezébe tekert.
21. perc: A másik oldalon Milicevic végzett el sarokrúgást, ám veszély ebből sem alakult ki, sőt, Dante az ismétlést is a mezőnybe vágta.
19. perc: Rodríguez szöglete után nem alakult ki nagyobb helyzet a genti kapu előtt.

18. perc: Guilavogui tüzelt huszonkét méterről, azonban a kapu jobb oldalába tartó bombáját Sels szögletre ütötte egy nagy vetődéssel.

16. perc: Dejaegere próbálkozott egy csellel átverni Rodríguezt a jobb oldalon, azonban a svájci védő eszén nem tudott túljárni.
13. perc: Schürrle remek passza után Kruse félfordulatból, tizenhárom méterre a kaputól lőtt, ám próbálkozása elkerülte a bal alsó sarkot.
12. perc:
Sels lépett ki jó ütemben a kapujából, és felszedte a labdát Kruse elől.
11. perc: Egyelőre nincs túl nagy iram, és a kapuk sem forognak veszélyben.
10. perc:
Schürrlét állították meg lesen.
9. perc: Rodríguez adta el a labdát a sajt térfelén, amire Kums csapott le, de a tizennyolc méterről eleresztett lövését Luiz Gustavo blokkolta.
7. perc: Kruse kapott egy könyököst Asarétól, de folytatni tudja a játékot.
5. perc: Milicevic durrantott a kapu mellé kissé kiszorított helyzetből.
4. perc: Schürrle elől mentett Gershon egy becsúszással a tizenhatoson belül.
3. perc:
Bátran kezdtek a belgák, már a saját térfelén letámadják a Wolfsburgot.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek pedig rikító sárga szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A két csapat genti mérkőzésén a németek könnyen eldönthették volna a továbbjutást, ám a 3–0-s vezetésük után két gólt is lőttek a belgák az utolsó tíz percben, így a Wolfsburg még nem dőlhet hátra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Wolfsburg–Gent párharc visszavágója a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből. Tartsanak velünk!