Párizsban célt ért a Chelsea célfutballja

2015.02.17. 20:40
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a Chelsea 1–1-es döntetlent ért el Párizsban a PSG vendégeként.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

PARIS SG (francia)–CHELSEA (angol) 1–1 (0–1)
Párizs. V:
Cakir (török)
PSG: Sirigu – Van der Wiel, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell – David Luiz, Verratti, Matuidi – Lavezzi (Pastore, 81.), Ibrahimovic, Cavani. Vezetőedző: Laurent Blanc
CHELSEA: Courtois – Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, Matics – Willian (Cuadrado, 79.), Fabregas (Oscar, 83.), E. Hazard – Diego Costa (Rémy, 81.). Menedzser: José Mourinho
G: Cavani (54.), ill. Ivanovics (36.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LEBOEUF KEZDTE KIRÁLY ELLEN
Ivanovicsé volt a Chelsea 100. idegenbeli gólja a BL-ben. Az elsőt a francia Franck Leboeuf jegyezte Berlinben 1999 őszén, amikor a Király Gáborral és Dárdai Pállal felálló Hertha 2–1-re nyert Ali Daei duplájával.

Nyílt sisakos küzdelemre és helyzetek tömkelegére nem számíthattunk, és nem is volt túl eseménydús az első félidő. A Chelsea birtokolta valamivel többet a labdát, kicsivel veszélyesebben pedig a PSG játszott. Mindez persze semmit sem számít, az már annál inkább, hogy a londoniak az egyetlen próbálkozásukból megszerezték a vezetést: a 36. percben John Terry adott be balról, Gary Cahill sarokkal a 16-oson belülről az ötösre perdített, onnan meg Braniszlav Ivanovics a jobb felső sarokba fejelt. Érthetetlen, hogy a negyedik Chelsea-védő, César Azpilicueta hogy maradt ki az akcióból. 0–1

A párizsiakat irányító Laurent Blanc nem cserélt a szünetben, a bizalmat pedig meghálálták a kezdőcsapat tagjai, az egyenlítés legalábbis összejött nekik. Blaise Matuidi bal oldali beadásánál Edinson Cavanit nem zavarta az őt körülvevő hat-hét Chelsea-játékos, az uruguayi csatár a kapu bal oldalába csúsztatott. 1–1

A PSG ezt követően is igyekezett helyzeteket teremteni – ez a vendégekre nem volt igaz – és akár a győzelmet is megszerezhette volna, de Cavani nagy helyzetben spiccel mellé lőtt, a hosszabbításban pedig Zlatan Ibrahimovic fejesénél Thibaut Courtois nagyot védett.

Az 1–1-es döntetlennel José Mourinho láthatóan nem volt elégedetlen, de Blanc sem tűnt letörtnek. A Chelsea előnyösebb helyzetből várhatja a március 11-i visszavágót, és a PSG hívei is reménykedhetnek.