Az MSN kivégezte a PSG-t – Ibra aligha segíthet

2015.04.15. 20:40
Ünnepel az MSN – Messi, Suárez és Neymar utóbbi gólja után (Fotó: Action Imgaes)
Az FC Barcelona Párizsban az MSN, vagyis a Messi, Suárez, Neymar trió vezérletével 3–1-re győzött a Zlatan Ibrahimovicot nélkülöző PSG ellen, ezzel pedig már a jövő heti visszavágó előtt eldőlni látszik a párharc.

A PSG és a Barcelona BL-negyeddöntős párharcát előzetesen Ibra–Barca csataként aposztrofálta a nemzetközi sajtó, ami nem is csoda: a két együttes legutóbbi négy meccsén négy gólt szerzett a svéd támadó (többet, mint bárki más), aki ráadásul volt csapata ellen mindig plusz bizonyítási vággyal léphet pályára, hiszen korábbi klubjai közül egyedül a Barcelonánál nem ragaszkodtak hozzá. Az első, párizsi meccset azonban ki kellett hagynia eltiltása miatt...

A Chelsea ellen az ő kiállítása után, tíz emberrel is lőtt két gólt a PSG, ezúttal viszont egy félidő alatt csupán egy kaput eltaláló lövésük volt a párizsiaknak (Javier Pastorénak is lehetett volna egy az elején, csak éppen az ötös előterében a kapuval szemben elrúgott a labda fölött).

Nem úgy a Barcának! Lionel Messi a 14. percben 18 méterről még a jobb oldali kapufát találta el, négy perccel később pedig az argentin passzából a bal szélen egyedül hagyott Neymar lőtt hét méterről a hosszú alsóba. A brazil a harmadik, PSG elleni BL-meccsén a harmadik gólját szerezte (ebben a BL-szezonban egyébként a kilencedik mérkőzésén a negyedik találatát jegyezte). 0–1

További rossz hír volt a hazaiak számára, hogy Thiago Silva megsérült. A brazil védőt egyik válogatottbeli csapattársa, David Luiz váltotta.

A gól után már kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, azaz a szünetre a Barcánál maradt az előny. A félidő nagy részében a katalánok egyébként a saját játékukat tudták játszani, amit jelez, hogy 45 perc alatt 320 jó passzuk volt, szemben a hazaiak 162 átadásával.

A két fél őszi meccsén a csoportkörben a PSG – ugyancsak Ibra nélkül – annak köszönhette 3–2-es sikerét, hogy 1–1 után meg tudott újulni. Ezúttal viszont nem volt fordulat.

A 49. percben egy Pastore-lövést feljegyezhettünk ugyan, amit Marc-André ter Stegen védett, de ezt követően sokáig Messi rossz belépő utáni sárga lapja volt az egyetlen említést érdemlő jelenet (három év után először kapott lapot a BL-ben)...

A Barcelona a folytatásban azért még tett róla, hogy lássunk egy kis futballt is: Luis Suárez a jobb szélen felültetett minden brazilt, aki szembejött, és miután áthámozta magát a David Luiz, Marquinhos, Maxwell trión, a bal alsóba lőtt. 0–2

A 79. percben Suárez ismét kötényt adott David Luiznak, majd a bal felsőbe varázsolta a labdát. A Bajnokok Ligájában ezzel hét meccsen hét gólnál tart az uruguayi. 0–3

A PSG-nek ezután még összejött a szépítés: Gregory van der Wiel lövésébe Jérémy Mathieu lába is beleért, onnan pattant a kapuba a labda. (Az UEFA hivatalos honlapja öngólként könyvelte el a találatot.) 1–3

A kétgólos hazai vereség után elmondhatjuk: hiába beszéltek sokan Barca–Ibra csatáról, mire a svéd csatár jövő héten pályára léphet Barcelonában, már csak a csoda segíthet a PSG-n.