A Wolfsburg eldönthette volna a továbbjutást Gentben

2016.02.17. 20:38
Julian Draxler nyelvét nem szívesen nézték a gentiek (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Gent vendégeként a Wolfsburg 3–0-ra is vezetett már, az utolsó tíz percben azonban kétszer is betalált a hazai együttes, amelynek helyzete így nem reménytelen a visszavágó előtt.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GENT (belga)–WOLFSBURG (német) 2–3 (0–1)
Gent. V: Moen (norvég)
GENT: Sels – L. Nielsen, Mitrovics, Asare – Milicevic (Saief, 61.), Renato Neto, Kums – Foket, Dejaegere – Depoitre (K. Coulibaly, 80.), Simon (Matton, 61.). Vezetőedző: Hein Vanhaezebrouck
WOLFSBURG: Casteels – S. Jung (Schürrle, 45.), Dante, Knoche, R. Rodríguez – Träsch, Luiz Gustavo – Vieirinha (Schäfer, 80.), Arnold, Draxler – M. Kruse (Putaro, 92). Vezetőedző: Dieter Hecking
G: Kums (80.), K. Coulibaly (89.), ill. Draxler (44., 54.), M. Kruse (60.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A másik mai mérkőzés
Roma (olasz)–Real Madrid (spanyol) 0–2

A Wolfsburg már az első félidőben is jobban játszott, de a Gent majdnem kihúzta a szünetig. Hogy nem így lett, arról Julian Draxler gondoskodott, aki a 44. percben pazar cselt mutatott be az oldalvonal mellett, majd kényszerítő után ő fejezte be az akciót. 0–1

A Gent a második félidő első hat percében két lövéssel is próbálkozott – az első játékrészben összesen jegyzett ennyi lövést a belga csapat –, a fellángolás azonban nem hozott egyenlítést. Jött helyette egy újabb Draxler-gól a szünet után kilenc perccel: a német támadó Renato Neto pontatlan passzára csapott le, könnyedén kicselezte Mitrovicsot, és elegáns mozdulattal átemelte a kapust. Draxler először duplázott a BL-ben. 0–2

A Gent az előző három hazai BL-meccsén két gólt kapott mindössze, most viszont már egyórányi játék után háromszor kapitulált. A 60. percben Max Kruse talált be – a wolfsburgiak már a továbbjutásukat ünnepelhették. 0–3

Talán korán... Az utolsó tíz percben ugyanis előbb a csapatkapitány, Sven Kums (1–3), majd a csereként beálló Kalifa Coulibaly is eredmény volt a hazaiaktól (2–3), így talán még nincs lefutva a párharc.