BL, G-csoport: Willian volt a Chelsea megmentője

2015.11.04. 22:39
Az öngól pillanata a Chelsea–Dinamo Kijev meccsen (Fotó: Reuters)
A Chelsea 2–1-re nyert hazai pályán a Dinamo Kijev ellen, míg a Porto 3–1-re legyőzte idegenben a Maccabi Tel-Avivot a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 4. fordulójában.

CHELSEA–DINAMO KIJEV

CSAK A REAL MADRID VAN A CHELSEA ELŐTT
Ez volt a tizedik öngól, amely a Chelsea-t segítette a BL-ben, ezzel a „kékek” lehagyták a Manchester Unitedet (9), és már csak a Real Madrid (12) van előttük.

John Terry 107. alkalommal volt kezdő a BL-ben, ezzel Paul Scholest megelőzve egyedüli csúcstartóvá lépett elő az angol játékosok között. A Chelsea rutinos harcosa az első félidőben hiba nélkül tette a dolgát – gólt legalábbis nem kaptak a londoniak –, ugyanez viszont nem mondható el Aleksandar Dragovicról, a vendégek osztrák védője ugyanis a 34. percben Willian jobb oldali beadása után a labdát nem ki-, hanem befejelte, a saját kapujába. 1–0

A 78. percig vezetett ezzel az öngóllal a Chelsea, akkor azonban Asmir Begovic rosszul mozdult ki a szögletre, és Dragovic – javította hibáját – közelről egyenlített. 1–1

José Mourinho talán már az újabb magyarázkodó nyilatkozatát fogalmazta magában, amikor szabadrúgáshoz jutott a csapata, 30 méterre a Dinamo kapujától. Willian állt a labda mögé, és nemcsak pontosan – a léc alá –, hanem kellő erővel is rúgta meg, így Olekszandr Sovkovszkij nem tudott védeni. 2–1

Győzelmükkel a londoniaknak a saját kezükben maradt a sorsuk.

MACCABI TEL-AVIV–PORTO

Hazai pályán 2–0-ra nyert a portugál csapat, idegenben pedig még simább mérkőzésen intézte el a Maccabit. A 19. percben Cristian Tello szerzett vezetést a Portónak (0–1), és hiába cserélt a szünetben kettőt az izraeli gárda (az Újpest és a Videoton korábbi középpályása, Nikola Mitrovics volt az egyik beálló), a folytatásban is a vendégek akarata érvényesült.

André André (0–2) és Miguel Layún (0–3) góljával eldőlt a pontok sorsa, Eran Zahavi tizenegyesből tudta megszerezni a Maccabi becsületgólját (1–3), amely egyben az első találatuk is volt a tel-aviviaknak ebben a BL-idényben.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Chelsea (angol)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–1
(Dragovic 34. – öngól, Willian 83., ill. Dragovic 78.)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Porto (portugál) 1–3 (Zahavi 75. – 11-esből, ill. Tello 19., André 49., Layún 72.)