BL, G-csoport: Hazard kihagyott 11-ese is belefért a Chelsea-nek

2015.09.16. 22:40
Diego Costa elemében volt a Maccabi ellen
A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának első fordulójában a Chelsea 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Maccabi Tel-Avivot, míg a Dinamo Kijev 2–2-t játszott otthon a Portóval.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
G-CSOPORT

CHELSEA–MACCABI TEL-AVIV 4–0 (2–0)
London, Stamford Bridge. V: Zwayer (német)
Chelsea: Begovic – Azpilicueta, Zouma, G. Cahill, Baba – Fabregas, Loftus-Cheek (B. Traoré, 77.) – Willian (D. Costa, 23.), Oscar (Ramires, 65.), E. Hazard – Rémy. Menedzser: José Mourinho
Maccabi: Rajkovics – Spungin (Perec, 71.), T. Ben Haim (Miha, 64.), Tibi, Ben Harus – Alberman – T. Ben Haim II, N. Mitrovics, Igiebor, Rikan (Radonjic, 64.) – Zahavi. Vezetőedző: Szlavisa Jokanovics
G: Willian (15.), Oscar (45+4. – 11-esből), D. Costa (58.), Fabregas (78.)

A Chelsea amikor – eddig egyszer – izraeli ellenféllel találkozott a 2001–2002-es szezonban, a Hapoel Tel-Aviv 3–1-es összesítéssel kiejtette az UEFA-kupa második (!) körében. Ezúttal a másik tel-avivi együttes, a Maccabi ellen még csak a pontvesztés sem forgott veszélyben, annak ellenére sem, hogy a meccs eleje aligha úgy alakult a hazaiaknak, ahogy tervezték.

Történt, hogy Predrag Rajkovics rossz ütemű kifutása után buktatta Williant, amiért büntető és sárga lap járt, a labda mögé álló Eden Hazard viszont hibázott, és fölé lőtt tizenegyesből. Ennek ellenére korán előnybe kerültek a „kékek”: Oscar sorfalról lepattanó szabadrúgása után a 15. percben Willian is szabálytalanság után volt „végrehajtó”, és Rajkovics későn reagált a védők, illetve a támadók előtt elsuhanó, a hosszú sarokban kikötő labdára. 1–0

A gólszerző a félidő közepén megsérült, le is kellett cserélni, érkezett a helyére Diego Costa, aki jó választásnak bizonyult José Mourinho részéről. A brazil-spanyol csatár a félidő hosszabbításában remekül fogott pozíciót, a korábban (2007–2008) a Chelsea-ben is megforduló Tal Ben Haim pedig felvágta – újabb tizenegyes! A lövést ezúttal Oscar vállalta magára, és a balra dőlő kapus mellett a jobb alsóba helyezett. 2–0

Szünet után a csereként pályára lépő korábbi atléticós csatár maga is vállalt egy gólt, Cesc Fabregas labdája után mesterien helyezett a bal felsőbe. Diego Costának a londoniak játékosaként ez volt az első BL-találata, legutóbb 2014 áprilisában még épp jelenlegi csapata ellen talált be. 3–0

A Maccabi először a 75. percben veszélyeztette Asmir Begovic kapuját, amikor Dejan Radonjic lövése után kellett védenie a bosnyáknak. Három perccel később újabb gólt ünnepeltek a hazaiak: a Chelsea-kontra végén Loic Rémy próbálkozását még kitolta Rajkovics, Fabregas viszont az üres kapuba helyezett. A Chelsea 4–0-ra nyert.

Fabregasnak nem volt nehéz dolga a negyedik londoni gólnál (Fotók: AFP)

DINAMO KIJEV–FC PORTO
2–2 (1–1)
Kijev, Olimpiai Stadion. V: Brych (német)
Dinamo: Ribka – Danilo Silva, Hacseridi, Dragovic, Antunes – Ribalka, Harmas – Huszev (Bujalszkij, 67.), Veloso (Kravec, 86.), D. González (Belhanda, 70.) – Júnior Morales. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Porto: Casillas – M. Pereira, Maicon, Martins Indi, Layún – André, D. Pereira, H. Herrera (Tello, 65.) – Brahimi (Corona, 78.), Aboubakar (Osvaldo, 92.). Vezetőedző: Julen Lopetegui
G: Huszev (20.), Bujalszkij (89.), ill. Aboubakar (23., 81.)

A csoport másik meccsén a Dinamo Kijev és a Porto izgalmas meccsen végül döntetlent játszott egymással. A hazaiak a csapatkapitány, Oleh Huszev találatával kezdték meg a gólgyártást a 20. percben, amire három perc elteltével csúsztatott fejessel felelt Vincent Aboubakar (1–1).

A kameruni csatár Olekszandr Ribka hibáját kihasználva duplázott a 81. percben, de a „sárkányok” nem tudtak kihúzni a hátralévő időt: a 89. percben a csereként beálló 22 éves Vitalij Bujalszkij jól robbant középre, amivel ellopta a meccs hőse címet az afrikai támadótól. 2–2