BL, G-csoport: a Chelsea ikszelt Mariborban; a Schalke kikapott

2014.11.05. 22:37
A Chelsea 1–1-es döntetlent játszott Szlovéniában a Mariborral, a Sporting CP pedig Lisszabonban 4–2-re legyőzte a Schalkét a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 4. fordulójában.

MARIBOR–CHELSEA

Didier Drogba bekerült a Chelsea kezdőcsapatába, ezzel ő lett az első afrikai labdarúgó, aki 100 mérkőzésen pályára lépett a Bajnokok Ligájában. Az elefántcsontparti csatár és társai erősen kezdtek, de a Maribor átvészelte ezeket a perceket, aztán pedig már egyenrangú ellenfele volt a londoniaknak, még helyzetei is akadtak.

A majdnem 13 ezer néző – amely megtöltötte a maribori stadiont – elégedett lehetett a 0–0-s félidő után, az 50. percben pedig még nagyobb boldogság önthette el a szlovén drukkerek szívét, a macedón Agim Ibraimi ugyanis gyönyörű gólt lőtt. 1–0

Íratlan szabály a futballban, hogy az ellenfél szöglete előtt nem cserélünk, a Maribort irányító Ante Simundzát ez a 73. percben nem igazán érdekelte, Luka Zahovic (a legendás Zlatko Zahovic fia) helyett Jean-Philippe Mendyt küldte pályára. Hogy ez zavarta-e meg a hazaiakat vagy más, nem tudni, Nemanja Matics mindenesetre egyenlített a szöglet után. 1–1

A Chelsea a győztes gólt is megszerezhette volna, de Eden Hazard a 85. percben kihagyta a maga által kiharcolt büntetőt. Jasmin Handanovic (az Inter tizenegyesölő kapusának, Samir Handanovicnak az unokatestvére) kivédte a belga lövését, megmentve ezzel egy pontot a Maribornak.

SPORTING CP–SCHALKE

Az első félidő után úgy álltak 1–1-re a felek, hogy a Schalke egyszer sem találta el ellenfele kapuját. A 17. percben, a vendégek góljánál ugyanis Dennis Aogo szabadrúgása után Iszlam Szlimani fejéről került a labda a Sporting kapujába. 0–1

Hasonló szituáció után született meg a lisszaboniak egyenlítő gólja, Jefferson középre csavart labdájára középen Naby Sarr érkezett jó ütemben. 1–1

A brazil Jefferson a második félidőben már saját maga talált be, a tizenhatos bal oldali sarkáról tökéletesen lőtte ki a hosszú alsó sarkot. 2–1

Szép támadás végén a 72. percben Nani megszerezte a Sporting harmadik találatát is, de ezzel még nem ért véget a gólok sora. A 88. percben Aogo hozta vissza a Schalke reményeit (3–2), amelyeket aztán Szlimani a 91. percben foszlatott szét, miután bevette az ellenfél kapuját is. 4–2