Nemanja Nikolics gólt fejelt, a Videoton kiesett a BL-ből

2015.08.05. 19:25
A Videoton nem tudott gólt szerezni idegenben, így kiesett (Fotó: pressball.by/Alekszandr Sicsko)<br />
A Videoton idegenben 1–0-s vereséget szenvedett a BATE Boriszovtól a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, így elbúcsúzott a sorozattól, és az Európa-ligában folytatja.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, HARMADIK FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
BAJNOKI ÁG

BATE Boriszov (fehérorosz)–VIDEOTON 1–0 (0–0)
Boriszov, Boriszov Aréna, 13.000 néző. V: K. Hansen (dán)
BATE: Csernyik – Zavnercsik, Dubra, Milunovics, Mladenovics – Alekszijevics (Jablonszkij, 65.), Nikolics – Gordejcsuk, Karnickij (Baga, 75.), M. Volodko – Rogyionov (Szihnyevics, 89.). Vezetőedző: Alekszandr Jermakovics
A kisadon: Szoroko (k.), Gajducsik, Riosz, Olehnovics
VIDEOTON: Danilovics – Szolnoki, Lang, P. Vinícius, Maréval (Fejes, 50.) – Luijckx, Trebotic – Gyurcsó (Pátkai, 61.), Kovács I. (Soumah, 74.), Oliveira – Ivanovszki. Vezetőedző: Bernard Casoni
A kispadon: Pajovics (k.), Feczesin, Heffler, Sejben
Gólszerző: N. Nikolics (82.)
Kiállítva:
Luijckx (59.)

Továbbjutott: a BATE Boriszov, 2–1-es összesítéssel

A Bernard Casonival eddig nem brillírozó csapat most először pozitív előjelekkel vághatott neki a Bajnokok Ligája-találkozónak. A The New Saints ellen szenvedve továbbjutó fehérváriak ugyanis a bajnokságot két vereséggel kezdték, ám a hétvégén – hihetetlen végjátékkal fűszerezett meccsen – legyőzték a DVTK-t.

A hazai pályán elért 1–1-es döntetlen után a Videotonnak mindenképpen gólt kellett szereznie idegenben, ezért Casoni – az első mérkőzéshez hasonlóan – három helyett két védekező középpályással küldte pályára csapatát, és lehetőséget adott Kovács Istvánnak.

A Videotonnak kellett volna támadnia, de ziccerei a BATE-nak voltak. A 13. percben Paulo Vinícius blokkolta Mihail Gordejcsuk lövését, nyolc perccel később pedig Braniszlav Danilovics védett hatalmasat (nem utoljára a meccsen) Alekszandr Karnickij kísérlete után.

A szünet előtt újabb Danilovics-bravúrokat láthattunk, a 34. percben pedig Kees Luijckx kapott sárga lapot, ennek pedig akkor még nem volt jelentősége, nem sokkal később azonban annál inkább…

Az 59. percben az első mérkőzésen öngólt vétő holland védekező középpályás ugyanis hátulról csúszott be Karnickijnak, ráadásul éppen a játékvezető orra előtt, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Csaknem egy évvel ezelőtt is átéltünk hasonlót, akkor Selim Bouadlát állították ki a Debrecenből, Kondás Elemér csapata pedig elbúcsúzott a BL-sorozattól.

Luijckx (balra) kiállítása után még nehezebb helyzetbe került a Videoton (Fotó: pressball.by/Alekszandr Sicsko)

A következő percekben Casoni kettőt cserélt, a szélső Gyurcsó Ádám helyett jött a szűrő Pátkai Máté, a támadó középpályás Kovács István helyett pedig a csatár Alhassane Soumah.

Az átalakítástól függetlenül a BATE támadott többet, Danilovics újabb bravúrt mutatott be, de a 82. percben már ő is tehetetlen volt, amikor a hazaiak középpályása, Nemanja Nikolics az ötös bal sarkától, Szolnoki Roland mellől a túlsó sarokba bólintotta Makszim Zavnercsik ívelését. (1–0)

Milyen érdekes, hogy a Videotonnak éppen egy jó formában lévő Nikolics Nemanja hiányzott a BL-sorozat során… A hátralévő időben az eredmény már nem változott, a Videoton kiesett a BL-ből, és az Európa-liga playoffkörében folytatja.

EURÓPA-LIGA
Augusztus 7.: a playoffkör sorsolása (Nyon, 13 óra)

Augusztus 10.: keretek leadása a playoffkörre
Augusztus 20.: playoffkör, első mérkőzések
Augusztus 27.: playoffkör, visszavágók

KOVÁCS ISTVÁN ÉRTÉKELT AZ NSO TV-NEK

Lang Ádámék elbúcsúztak a BL-től (Fotó: pressball.by/Alekszandr Sicsko)

Ha BATE a következő körben már a főtáblára jutásért futballozhat a BL-ben, de ha ott elbukik, akkor is főtáblán szerepel – az Európa-ligában. A vesztes fehérváriak az Európa-liga selejtezőjének 4. fordulójában folytatják, ahol a csoportkörbe kerülésért vívnak majd párharcot. Meglehet, ugyanoda jut mégis a két csapat?

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Nikolics távoliját kikapja a jobb alsó elől Danilovics.

89. perc Rogyionov le is kocog, Nikolaj Szignevics váltja.

88. perc Vinícius hősiesen szereli Rogyionovot a bal sarok előtt.

86. perc
Soumah nagy gólt lő, de lökött előtte Vinícius.

82. perc Filipe Oliveira kap sárgát, alighanem reklamált.

82. perc VÉGE?Nemanja Nikolics az ötös bal sarkától, Szolnoki mellől a túlsó sarokba bólintja Zavnercsik jobbos ívelését. 1–0!

78. perc Fejes már a másik 16-os előtt jár, de hiába, beadása igen pontatlan.

77. perc Soumah egy elegáns csellel megugrasztja Rogyionovot, de a Vidi 16-osán belül.

75. perc A kisebb sérüléssel bajlódó Dmitrij Baga be, Karnickij le.

74. perc Alhassane Soumah
be, Kovács le. Az utolsó magyar csere ma.

Jó látni, azért nyújt ma BL-főtáblás teljesítményt legalább egy fehérvári játékos.

72. perc DANILOVICS! Rogyionov jobb oldali beadását a bal sarok elől Volodko jobbal két lépésről a rövid sarokba tenné, ha nem vetődne a labda elé a kapus, aki jobb térddel véd. A kipattanó Mladenovicsé, aki 17-ről ballal a bal sarok mellé teker.

71. perc Kapkodó, csapkodó futball.

Amit elvett tőlünk a Sors a pirossal, most visszaadta.

67. perc KAPUFA! Zavnercsik ismét üresen marad, jobbal 16-ról, kissé jobbról a túloldali kapufa tövére lő!

65. perc Jevgenij Jablonszkij be, Alekszievics le.

63. perc Na, ezt megúsztuk:
Zavnercsik jobb oldali beadásába egy méterre az üresen tátongó jobb sarok előtt legalább akkora lyukat lő Volodko, mint amekkora lyuk a Vidi-védelem éktelenkedett.

61. perc Pátkai Máté váltja Gyurcsót.

Ez nem Luijckx párharca, az egészen biztos. Mármint a BATE elleni párharc.

59. PERC BAJ VAN, BAJ! KEES LUIJCKX a felezőnél becsúszik a meginduló, Karnickijnak. Hátulról, és ez a baj. Második sárga, piros!

58. perc Gordejcsuk Lang mellől az ötös elől a kapu fölé fejeli Karnickij elegáns beadását.

54. perc
Luijckx középtávolról a léc fölé talál, majd Kovács lövését fogja vetődve Csernik a jobb alsó előtt.

52. perc
Oliveira bedob egy jó cselt, de Dubra szereli, a 16-oson belül már.

50. perc Fejes András váltja Marévalt.

49. perc Volodko indítja a balon Rogyionovot, aki 18-ról jobbal a hosszú sarok mellé emel.

48. perc
Maréval lesérül, csere lesz.

47. perc Majdnem! Gyurcsó bal oldali, jobblábas szabadrúgása éppen csak magas a hosszú sarok előtt Ivanovszkinak. Akit löktek is kissé, de ilyenekért nem jár 11-es.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A NAP HŐSEI. „Nyolc mindenre elszánt fanatikus Vidi-szurkoló kalandos út során, csaknem 1300 km-t legyőzve, 18 óra alatt jutott el Székesfehérvárról Minszkbe, ahol a csapat szállása előtt lepték meg az éppen délutáni sétára induló csapatot. A játékosok és a szakmai stáb tagjai nagy örömmel álltak össze egy közös csapatképre!" – olvashatjuk a Vidi Facebook-oldalán.

Kovács István szerint a Videoton erősebb együttes, mint a rivális BATE Boriszov, a magyar bajnokot egyénileg jobb labdarúgók alkotják – ma este nem kell mást tenni, mint ezt bebizonyítani.

„Az első mérkőzés alapján úgy érzem, jobbak vagyunk – mondta a 23 esztendős Kovács István, akinek a játékán sok múlhat a második félidőben. – Ez a mostani BATE Boriszov nem ugyanaz, mint a három esztendővel ezelőtti, bár az is igaz, nem tudhatjuk, mennyit adott ki magából az első mérkőzésen Székesfehérváron. Érezhető volt, hogy idegenben neki jó a döntetlen, elégedett az eredménnyel, ki tudja, mi történik, ha mennie kell előre a győzelemért. Tisztában vagyok vele, nem lesz egyszerű mérkőzés a szerda esti, már csak azért sem, mert ezúttal mi játszunk idegenben, és ugyebár egy gólt minimum lőnünk kell. Szóval sokáig nem játszhatunk kivárásra.”

„Higgadtnak kell maradnunk – folytatta a középpályás. – Ha ne adja az ég, a BATE szerez vezetést, akkor sem szabad elbizonytalanodnunk, okosan, taktikusan kell futballoznunk továbbra is. Ami pozitívum, hogy jó hangulatban utaztunk el Fehéroroszországba, a Diósgyőr elleni hétvégi kettő egyes győzelmünk nagy lökést adott a csapatnak, mindenki sokkal mosolygósabb azóta. Örök igazság: ha jön az eredmény, minden mindig sokkal könnyebb...”

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Gordejcsuk jobbról középre tör három jó csellel, de elfogy az erő a 16-osra érve, ballal Danilovics elé gurít.

43. perc
Vinícius sokadszorra blokkol egy középtávoli lövést (ezúttal Nikolicsét), Gyurcsó kontrázik, majd kavargat a jobbon, de szerelik könnyedén.

Eddig Mladenovics a párharc embere, a 23 éves szerb odahaza a Borac Csacsakban és a Crvena zvezdában játszott.

38. perc
Karnickij talál a bal alsó mellé 12-ről, Lang mellől. Nem meglepetés, hogy Mladenovics készített elő, balról.

34. perc Kees Luijckx odacsúszik a felezőnél Karnickijnek, sárga.

33. perc
A hiperaktív Vinícius Rogyionov, majd Mladenovics lövését is blokkolja.

32. perc
Ezt a passzt Mladenovics sem éri el, ütközik Szolnokival, és estében magával viszi a szögletzászlót. Jobb híján.

31. perc
Mladenovics az úr a balon, beadását nem éri el a lecsücsülő Lang, de szerencsére Rogyionov sem. A kapu torkában.

30. perc
Ivanovszki távoli lövése pontatlan.

28. perc
Szép! Mladenovics jobbról ad most be, Rogyionov nyolc méterről a léc alól fejelne, de Danilovics résen.

27. perc
Rogyionov veszélyes bal oldali beadását kivágja az ötös rövid sarka elől Luijckx.

Lássuk, mi szól a magyar és mi a fehérorosz bajnok továbbjutása mellett!

Ami a Videoton továbbjutását ígéri:
– a Videoton játékosai jó hangulatban keltek útra, győztes meccsel vágtak neki a BL-selejtezőnek
– a BATE csupán árnyéka régebbi önmagának, nemzetközi szinten gyenge középcsapatnak nevezhető
– kontrákból veszélyes lehet a Vidi, ha a magyar bajnok rúgja az első gólt, meglehet a továbbjutás

Ami a BATE továbbjutását ígéri:
– Juhász Roland kiválása érzékeny veszteség a Videoton védelmében, sebezhető lehet a hátsó alakzat
– telt ház, fergeteges hangulat várta a csapatokat, a fehérorosz szurkolók győzelembe hajszolhatják a hazaiakat
– Mihail Gordejcsuk remek formában van, a hétvégén a Szpartak Sklov ellen 7–0-ra megnyert kupameccsen négy gólt lőtt

23. perc Rogyionov lesre fut, de van arra ideje, hogy nekimenjen Danilovicsnak. Ápolás.

21. perc DANILOVICS! Védi Mladenovics bal oldali beadása után Karnickij ötméteres lövését a jobb sarok előtt, lábbal, a kipattanót meg kivágja a kapu elől Vinícius. Alekszievics meg tulajdonképpen felszabadít rossz lövésével.

19. perc
Gyurcsó bal oldali szabadrúgása most sokkal jobb, de kifejeli az ötös elől Rogyionov a labdát.

16. perc Maréval nagyot rúg a 16-os előtt Rogyionovba, de nincs sárga, a 25 méteres, ballábas Mladenovics-tekerést meg fogja jobbra eldőlve Danilovics.

Ő is bolgár, akár csak edzője.

15. perc Ilja Alekszievics kap sárgát Kovács lerántásáért.

13. perc HELYZET! Vinícius blokkolja Gordejcsuk 10 méteres, jobblábas bombáját. Zavnercsik készített elő balról.

12. perc
Gyurcsó első beadását kiüti Csernik kapus, a másodikat az ötösről jócskán a léc fölé fejeli Luijckx.

11. perc
Ivanovszki kap egy jó passzt Oliveirától, de a 16-oson elpattan tőle a labda.

10. perc
Gyurcsó kavargat a jobbon, blokkolják, majd elnyomják.

8. perc
Luijckx indítása túl hosszú Gyurcsónak, kirúgás.

6. perc
Egy magyar szabadrúgás után Langtól és Viníciustól is elpattan a labda az ellen kapuja előtt, de nem volt egyik eset sem igazi helyzet.

3. perc
Luijckx elesik a felezővonal közelében, kiugrana egy fehérorosz, de Vinícius jól helyezkedik.

2. perc
Mladenovics balos szabadrúgását majdnem a jobb sarokba sodorják az érkezők, de szerencsére mellé.

1. perc
Gyurcsó bal oldali szabadrúgása a védőké.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

A hazaiak kék-pirosban, a vendégek tiszta fehérben.

A BATE Boriszov a 2012–2013-as (összesítésben 1–3) és a 2014–2015-ös évadban (2–3) is megfricskázta a Debreceni VSC-t.

JÖTTEK-MENTEK! Nincs ilyen.

Egy kis örökmérleg: 1 meccs, 1-1 szerzett góllal.

Eltiltott: Rudolf Gergely.

A hazaiaktól Dmitrij Baha és Denisz Poljakov sérült, a magyaroktól Juhász Roland és Simon Ádám maródi.

Lesznek Vidi-szurkolók is a helyszínen, akik közül néhányan ma délután repülnek Fehéroroszországba, míg mások mikrobusszal teszik meg a mintegy 1300 km-es távolságot. Elismerésünk!

Alekszandr Jermakovics, a BATE vezetőedzője úgy fogalmazott: „Minden jegy elkelt a Videoton elleni BL-visszavágóra, ez pedig, úgy gondolom, mindkét csapat számára előnyös lehet, hiszen ki az, aki nem szeret sok szurkoló előtt pályára lépni? Bízom benne, hogy a stadionba kilátogató szurkolók remekül fognak szórakozni."

„A BATE egy erős, szervezett csapat nagy európai kupatapasztalattal, ezt láthattuk a hazai mérkőzésen is – idézi a vidi.huBernard Casonit. – Ennek ellenére sok problémát okoztunk a múlt héten a fehérorosz együttesnek, most is ezzel a céllal jöttünk, na és persze azért, hogy kiharcoljuk a továbbjutást, és ott legyünk a Bajnokok Ligája rájátszásában!”

BL-ADATBANK ÉS KULCSDÁTUMOK ITT!

A vesztes sincs még ott automatikusan az El-csoportkörben, neki is „playoffolnia" kell.

A BL-selejtezők harmadik köre ez, aki itt kiesik, folytathatja az Európa-ligában. A győztes előtt a playoff-kör áll még a BL-csoportkör előtt akadályként.

A két csapat párharcának fehérvári első felvonása 1–1-es döntetlennel végződött

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BATE BORISZOV–VIDEOTON FC BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!