A Porto szerencséjére elakadt a Falban a labda

2015.02.18. 20:40
Az FC Basel hazai pályán sokáig vezetett, ám 1–1-es döntetlenre végzett a Portóval a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

FC BASEL (svájci)–FC PORTO (portugál) 1–1 (1–0)

Bázel, St. Jakob-Park, 34 464 néző. Vezette: Clattenburg (angol)
BASEL: Vaclík – Xhaka, Suchy, Samuel, Safari – el-Nenni, F. Frei, Zuffi – D. González (Callá, 25.), Streller (Embolo, 63.), Gashi (Hamudi, 83.). Vezetőedző: Paulo Sousa
PORTO: Fabiano – Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Óliver Torres (Rúben Neves, 68.) – Tello (Quintero, 81.), J. Martínez, Brahimi (Quaresma, 61.). Vezetőedző: Julen Lopetegui
Gólszerző: D. González (11.), ill. Danilo (79. – 11-esből)

A HARMADIK PARAGUAYI
Roque Santa Cruz és Óscar Cardozo után Derlis González a harmadik paraguayi, aki gólt szerzett a BL egyenes kieséses szakaszában.

A csoportkörben egyedül Cristiano Ronaldo szerzett gólt vendégjátékosként Bázelben – ő is csak egyet –, a védekezésre pedig ezen a mérkőzésen is nagyon odafigyelt a svájci csapat. Ez persze valamelyest a támadójáték rovására ment, de a hatékonyságra nem panaszkodhat Paulo Sousa, fiai gyakorlatilag az egyetlen lehetőségüket gólra váltották az első félidőben. A 11. percben kiugratott paraguayi Derlis González pazar átvétel után tolt egyet a labdán, majd a védők szorításában a rövid alsó sarokba helyezett. 1–0

A második játékrészben a Porto nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, ami már a 48. percben összejöhetett volna, ha Casemiro góljánál nem zavarja két csapattársa is leshelyzetben a kapust.
A 65. percben a vendégek gólzsákja, Jackson Martínez került nagy helyzetbe, de közelről csak a háló tetejét találta el.

A Porto tanácstalannak tűnt, de a Basel legrutinosabb játékosa, a Fal becenévvel illetett Walter Samuel kisegítette. A csereként beállt Ricardo Quaresma a jobb oldalról adott volna középre, de a labda elakadt a bevetődő argentin védő kezében. A tizenegyest Danilo értékesítette. 1–1

A hátralévő bő tíz percben több gól már nem született, így a Porto várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót.